Mnoho dětí se na začátku dobře učí a v určitém bodě jejich dospívání nastane změna k horšímu. Stát se to může z mnoha důvodů. Příběh dívky jménem Toma ale rozhodně nebyl jednoduchý a její zhoršení mělo velmi dobrý důvod. Bohužel to žádného z jejích učitelů nezajímalo. Naštěstí se našel někdo, kdo zjistil pravdu a začal jí pomáhat. A nakonec vše dopadlo velmi dobře.

Náhlé zhoršení prospěchu nikoho nezaskočilo

Učitelům u dívky nepřišlo divné, že se najednou zhoršila ve škole a chodí ve špinavém a starém oblečení. Mysleli si, že jen začala zanedbávat své povinnosti a škola ji příliš nezajímá. Pravda ale byla úplně někde jinde. Jedna z učitelek jí dokonce řekla, že tímto způsobem bude dobrá jen pro mytí záchodů a nedostane se na žádnou školu. Nikdo o ni nebude mít zájem a nikam to nedotáhne.

https://pukuotukas.com/

To může mít obrovský vliv na sebevědomí mladé dívky. Spolužáci se dívce začali vyhýbat, nemluvili s ní a dívka se postupně uzavřela do sebe. S nikým nekomunikovala. Do školy chodila neustále pozdě a se známkami to nevypadalo dobře. Předseda třídy Mykolas se rozhodl zjistit, proč se Toma najednou tak změnila. A jednoho dne ji sledoval domů.

Zvídavý chlapec se nenechal odbýt

Mykolas šel za dívkou až k domě, kde žila. Byl velmi starý a ponurý. Nějakou dobu tam zůstal a sledoval ji. Toma nosila domů kbelíky čisté vody a vynášela kbelíky špinavé vody. Potom šla pro bratra, do obchodu a znovu domů. Mykolas sotva dokázal s dívkou držet krok. Rozhodl se, že se příště zeptá na dvoře na dívku a její rodinu.

https://pukuotukas.com/

Ukázalo se, že její matka je dlouho nemocná, sedí doma a nepracuje. Toma se proto stará o domácnost, bratra a ještě chodí do práce. Právě proto chodí vždy do školy pozdě. Mykolas se jí potom začal zastávat ve škole a nabídl dívce svou pomoc. Pomohl jí s přípravou na zkoušky a hlídal jejího bratra. Brzy se její situace zlepšila a získala více peněz na léčbu pro matku.

Po pár letech se učitelé nestačili divit!

Toma si brzy začala vydělávat jako cukrářka a všem její dobroty chutnaly. S Mykolasem se hodně sblížili a nakonec se vzali. Po pár letech se oba vydali na třídní sraz. Učitelé byli překvapení, jak dobře Toma vypadá a jak luxusně je oblečená. Mysleli, že se dostala na dobrou školu. Mykolas je ale vyvedl z omylu. Vše získala sama, svou prací a pílí. Vždy jeho manželku ponižovali, ale ona se dokázala vypracovat sama od nuly!

Zdroj: pukuotukas.com

Sdílejte článek