David Hampl
29 června, 2021

Máte doma bazén? Mnoho lidí ano a každé léto bojují s jeho čistotou. Chemikálie jsou sice účinné, ale přitom drahé a potenciálně nebezpečné pro zdraví celé vaší rodiny a přátel. Naštěstí existují i způsoby, jak vyčistit bazén bez použití chemikálií a funguje ihned, takže nebudete muset čekat celé dny, než se voda vyčistí. Podívejme se, jak na to.

Přírodní způsob pro dokonale čistou vodu

Bazénová chemie je velmi populární a mnoho lidí má pocit, že ani nemají jinou možnost. To je ale velký omyl. Spolehnout se totiž můžete na vitamín C nebo kyselinu L-askorbovou. Tyto látky vám pomohou opravdu rychle a efektivně proměnit zakalenou vodu v dokonale čistou a připravenou na koupání. Nemusíte přitom používat žádné velké množství. Do bazénu stačí přidat asi 200 gramů a výsledek uvidíte na vlastní oči během chvilky.

Vitamín C je zázrak nejen pro zdraví

Většina z nás jistě považuje vitamín C pouze za složku, kterou potřebujeme pro zdraví našeho těla a silný imunitní systém. Proto ho také často konzumujeme pouze v období chřipek a nachlazení. Můžete ho ovšem využít i v tomto případě. Společně s kyselinou L-askorbovou fungují jako čistit exprese, který produkuje sloučeninu nazývanou askorbát železnatý. Navíc se nemusíte obávat žádných negativních vedlejších účinků jako v případě klasických bazénových chemikálií.

Kde můžete látky sehnat a co s nimi dělat?

Nebojte se, není to vůbec složité. Stačí, když se podíváte na internetu nebo si zajdete do lékárny nebo drogerie. Dokonce i tam můžete zakoupit kilové balení vitamínu C, takže se rozhodně nemusíte obávat, že produkt neseženete. A když budete chvíli hledat, můžete sehnat 1 kg vitamínu C za cenu kolem 200 korun. A to vám jedno balení vystačí na pět čistění bazénu, které samotné zabere jen pár minut. Stačí prášek rozmíchat v kyblíku s vodou a nalít ho do bazénu. Poté již jen jemně míchejte, aby se látka dostala do každého koutku bazénu, a máte hotovo.

Sdílejte článek