Oblékejte se správně. Rozhoduje tvar vašeho těla

Šaty dělají člověka. Toto pořekadlo platilo, platí a rozhodně platit bude. Ne každý ale ví, jak by se měl správně oblékat. Řada lidí si neuvědomuje, že rozhoduje tvar jejich těla. Týká se to především žen, které rády kombinují různé věci, ale ne vždy ty, které jim sednou. Jaký je tedy správný postup?

Postava ve tvaru jablka

Pokud má žena postavu tohoto tvaru, měla by nosit oblečení, které má svislé pruhy, nebo alespoň kombinovat outfit, ze kterého budou svislé tvary jasně vyzařovat. Díky tomu dojde k velmi dobrému skrytí možných nedokonalostí, které se u žen objevují především v oblasti jejich pasu. Čemu by se ženy s touto postavou naopak měly vyhnout? Všemu, co má takzvaně pytlovitý tvar. Takový outfit je pro ně tím nejhorším.

Postava ve tvaru hrušky

Velmi častý tvar těla, který je charakteristický tím, že žena má obvykle širší boky. Pokud je to v přijatelných mezích, může nosit to, co tuto část zvýrazní to sexy tvaru. Pokud jsou boky velké až příliš, je vhodné volit oblečení, které pomůže postavu vytvarovat. Jednoduše řečeno zeštíhlí oblast boků a lehce přidá v pase, čímž bude postava o něco souměrnější. Ideální je volit silnější a pevnější tkaniny, tmavých odstínů. A čemu se vyhnout? Primárně džínovině a pestrému oblečení.

Čtěte také: Nejlepší účesy pro ženy nad šedesát let

Postava přesýpacích hodin

Postava, která může řadě žen přinášet problémy. Charakteristika je celkem jasná. Široká ramena, úzký pas, výrazné boky. Postava sice může na první pohled vypadat atraktivně, ale jenom v tom správném oblečení. Ideální je volit takový outfit, který dokáže zvýraznit pas a jeho krásu – tedy útlost. Vhodné je v této části těla experimentovat s barvami a tvary. Tím se odvede pozornost od nežádoucích nedokonalostí. A čemu se vyhnout? Všemi co přidává, což jsou třeba různé volánky, záhyby a další.

Atletická postava

Na jednu stranu štíhlá a zajímavá postava, ale na druhou stranu tělo, které může mít až chlapecké rysy, kde chybí řada ženských křivek. A pokud nejsou, je třeba volit oblečení, které je na správných místech opticky vytvoří. Ideální jsou chlopně, záhyby, nebo volánky v oblasti boků, nebo v horní části těla. Pas by měl být díky své útlosti ponechán.