Oblíbená rostlina může zabít dítě za 1 minutu a dospělého za méně než 15 minut: Neudělejte stejnou chybu jako já a přečtěte si toto – já ztratila svou dceru

Asi každý z nás má doma nějaké ty pokojové rostliny, které mu zkrášlují jeho byt. Pro mnohé z nás navozují tyto rostliny pohodovou atmosféru, při které můžeme relaxovat. Ovšem musíme si dát pozor na to, že ne všechny rostliny mají pouze dobré vlastnosti. Mnohé pokojové rostliny jsou také jedovaté, takže při kontaktu s nimi musíme dbát vysoké obezřetnosti.

Na co všechno si dát pozor u jedovatých pokojových rostlin?

  • Umístění rostliny
  • Vhodnost rostliny k dětem či domácím mazlíčkům
  • Míra jedovatosti rostliny.

Tato pokojová rostlina s názvem Difenbachie se pěstuje hojně po celém světě, jak už v domácnostech, tak třeba u vás v zaměstnání.

Na zkušenosti s touto rostlinou už nikdy nezapomene jedna mladá rodina. Jejich malý syn přišel o život poté, co ochutnal list této rostliny. Následně, co jeho ústa přišly do kontaktu s touto rostlinou, tak jeho jazyk začal otékat, což mu znesnadňovalo dýchání a mladý chlapec se začal dusit. I přes veškerou péči lékařů nakonec zemřel. Podle odborníků může tato rostlina zabít dítě už do jedné minuty a dospělého člověka do patnácti minut.

Čtěte také: Ruminka se musí osamostatnit! Monika Bagárová přestala po 4 letech kojit. Je pravý čas?

Každý, kdo se dotkne listu Difenbachie by měl vědět, že i sáhnutí do očí může způsobit celkovou slepotu člověka. Tudíž je nesmírně důležité se při kontaktu s touto rostlinou chránit a důkladně si poté omýt ruce.

Difenbachie

Difenbachie pochází z Jižní Ameriky. Listy této pokojové rostliny obsahují mléčnou šťávu, která je silně dráždivá, obsahuje totiž šťavelan vápenatý. Při kontaktu rostliny s jazykem může dojít k otoku sliznic a jedinec se může začít dusit, což může v nejvážnějších případech způsobit až smrt. Jedinci, který přišel do kontaktu s touto rostlinou, ať už skrze ústa nebo oči, neprodleně přivoláme lékařskou pomoc.

Zvyšme tedy svoji ostražitost při pěstování této rostliny a nedávejme ji tam, kde máme malé děti či domácí mazlíčky.