Obyčejná sůl má na vaše vlasy velmi prospěšné účinky

Kuchyňskou sůl známe především jako ochucovadlo pokrmů, avšak použít ji můžete i na mnoho dalších věcí. Je například velmi účinným čistidlem odpadu v kombinaci s vroucí vodou, nebo je možné lžičku soli přidat do oblíbeného šamponu. Vlasům sůl nesmírně prospěje. A proč vlastně?

Blahodárné účinky soli

Když přidáte lžičku obyčejné soli do vlasových šamponů, prospějete hřívě těmito způsoby:

  • Vlasy budou silnější, zdravější a budou růst rychleji. Příznivých účinků si všimnete po pravidelném několikatýdenním používání.
  • Sůl předejde předčasnému maštění vlasů. Vaše hříva tak bude dlouho krásná, aniž byste ji museli často umývat.

Jakou sůl používat?

Při mytí vlasů je možné použít samozřejmě klasikou kuchyňskou sůl smíchanou s trochou šamponu, daleko lepší je ale takzvaná Epsom sůl, kterou můžete zakoupit v lékárně, nebo některých drogeriích. Tento produkt je velice blahodárný pro vlasy. Pokud je máte extrémně suché, pomůže je zvlhčit a regenerovat. Skvěle působí i při nadměrné tvorbě lupů a pokožku na hlavě zklidní.

Čtěte také: I na dovolené se dá hubnout. Bez nutnosti návštěvy tělocvičny. Stačí správný výběr jídla

Jaké další účinky a využití má Epsom sůl?

Kromě toho, že Epsom sůl můžete použít na vlasy, je dobré ji aplikovat na pokožku při koupeli v rámci peelingu. Výborně totiž kůži vyhladí a oživí. Oblíbená je tato sůl i mezi lidmi, kteří rádi sportují. Dokáže ulevit bolavým svalům a kloubům při koupeli ve vaně. A to hlavně díky vyššímu obsahu síry a hořčíku. V případě, že chcete své tělo očistit, můžete v rámci detoxikace rovněž použít koupel v Epsomské soli. Perfektně podpoří vylučování toxických látek z těla. Možná budete překvapení, že sůl Epsom se dá použít nejen vně, ale i vnitřně. Zejména účinná je v případě nepravidelného, nebo komplikovaného vyprazdňování. Když ji smícháte s trochou vody a vypijete, měla by pomoci i jako laxativum (projímavý účinek). Po vypití je nutné zvýšit celkově příjem tekutin.