“Obyčejné” droždí je přírodní léčivo, které je pro lidské zdraví přímo zázračné. Jak s ním pracovat?

Věděli jste, že docela obyčejné droždí, které koupíte v obchodě, je přímo zázračným lékem pro lidské tělo? Možná vám nevoní a zcela se mu vyhýbáte, protože, ruku na srdce, kynuté těsto se dá vždy nějak obejít. Děláte chybu! V dnešním článku jsme pro vás připravili rady, jak s droždím správně pracovat, abyste z něj získali to nejlepší.

Benefity kvasnic pro vaše zdraví

Používáte droždí každý den a nikdy jste se ani nepozastavili nad tím, co všechno může obsahovat? Či se ho naopak snažíte vynechat, jelikož nyní bílé kynuté pečivo není v módě? Tyto kvasnice v sobě přitom ukrývají spoustu zdravých živin. Zjistěte, které to jsou!

Droždí je známé především jako kvasnice, díky které těsto naběhne a poté je krásně nadýchané. Věděli jste, že dříve se droždí používalo v tekuté formě? Od 19.st. se ale začalo lisovat a získalo formu, jakou známe dnes, tuhou světlou kostku, která nechybí v žádné domácnosti správné hospodyňky.

Čtěte také: Nad Českem se objeví polární záře. Kdy a jak magický jev pozorovat?

Co všechno najdete uvnitř kostičky droždí

Droždí obsahuje kvasinky druhu Saccharomyces cerevisiae. Jde o stejný druh kvasinek, které se používají v pivovarnickém průmyslu při výrobě piva. Kvasnice najdete i ve víně, kde mění hroznový cukr na alkohol. Pozor, jde o stejný druh, ale jiný kmen! Nezkoušejte tedy jimi vykvasit nápoje. Příliš byste si nepochutnali. Co vše najdete uvnitř jedné kostky droždí?

  • vitamín D a všechny vitamíny B
  • enzymy, minerální soli, esenciální kyseliny a aminokyseliny
  • proteiny, uhlohydráty, lipidy

Jak vidíte, kvasnice jsou plné zdravých věcí. Jak nám ale prospívají? Mohou vyřešit problémy s trávením. Trápí vás zácpa? Vyzkoušejte droždí. Pomůže vám s vyměšováním stolice. Zároveň podporuje chuť k jídlu a bojuje proti nechutenství.

Proti čemu droždí bojuje a jak vylepší vaše zdraví

Pomáhá s regenerací těla po fyzické námaze, zranění či při zvýšené mozkové aktivitě. Pokud vás čeká náročná zkouška či pohovor, dopřejte svému tělu trochu droždí. Podporuje také celkovou imunitu, a je proto dobrým spojencem během chřipkové sezóny na jaře a na podzim.

Trápí vás ekzém, suchá pokožka, svědění či jiné dermatologické obtíže? I s tím vám může pomoci. Navíc zlepšuje pevnost nehtů a vlasů a podporuje jejich rychlejší a zdravý růst. Trápí vás záněty? Zkuste droždí. Má totiž silné protizánětlivé účinky. Zároveň bojuje proti kandidóze, tedy přemnoženým plísním v těle.

Pomůže i těm z vás, kteří mají problémy s ledvinami či játry. Lékaři kvasinky doporučují pro pacienty, kteří byli diagnostikování s cirhózou jater či žloutenkou. Dokáže urychlit regeneraci těchto orgánů a pomůže při obtížích. A na posledním místě jsou jeho zázračné účinky, které má na duševní pohodu a stav. Pomůže proti nespavosti, depresím, chronické únavě či nervozitě. Dejte si denně půl kostičky a uvidíte, že se budete cítit lépe!