Obyčejné kameny se dají využít na zahradě jako příjemná dekorace

Pokud disponujete zahrádkou, jistě vás někdy napadlo, jak si tento prostor co nejvíce zkrášlit. Možností je hned několik. Buď se do úprav můžete pustit zcela sami a vytvořit si nové záhony s okrasnými květinami, jezírko, kde budou plavat malé rybky, nebo oslovíte zahradního architekta. Ten vám s uzpůsobením zahrady pomůže. V případě, že se rozhodnete zvelebovat zahrádku nakonec sami, máme pro vás několik skvělých tipů, jak na to.

Kameny a jejich všestranné použití

V zahradnictví můžete vybírat z celé řady zajímavě vyhlížejících materiálů. Zakoupit na zahradu lze jak velké kameny, tak i ty drobné. A co z nich vlastně vytvořit?

  • Výroba skalky: k té potřebujete několik oválných hladkých kamenů, které zasadíte vedle sebe do půdy, aby dobře držely. Mezi ně pak umístíte skalničky a překrásná zahradní dekorace je na světě. Z kamenů lze tvořit různé obrazce, nebo je možné uspořádání do řady.
  • Dekorace kolem květináčů: jemnými oblázky můžete obsypat jednotlivé květináče na zahradě.
  • Obložení jezírka: kameny jsou oblíbené i v souvislosti se stavbou jezírka. Většími nepravidelnými kusy je možné obložit celé jezírko. Podpoří to jeho přírodní ráz.
  • Vysypání chodníků: bílé kamínky se budou vyjímat například i na chodníčcích zahrádky. Prostor tak rozhodně pozdvihnete. Pryč s nudnými asfaltovými, či betonovými cestičkami.

Další kreativní možnosti

Velkými kameny můžete ohraničit i prostor mezi keři a trávníkem. Vytvoříte tak čisté linie a vaše zahrádka bude vyhlížet o dost upraveněji. Vydláždění terasy je další možností, jak užít kameny. Kombinovat můžete různé odstíny. Tvořit se dají i pěkné mozaiky. Stačí zapojit fantazii. Jemný kamenný štěrk, nebo malé oblázky je vhodné nasypat i v okolí venkovního bazénu, který máte zapuštěný v zemi. Když se po takovém povrchu projdete bosky, bude to velice příjemné. Zaktivujete své reflexní body na chodidle.

Čtěte také: Žena se rozhodla žít ve velmi malém domě