Od Extrémních Veder k Náhlým Výkyvům: Léto 2023 Nechce Ustoupit, Co Nás Čeká v Září?

V letošním roce nám počasí dodává mnoho překvapení. Zažili jsme extrémní horko s teplotami téměř dosahujícími 40 stupňů Celsia, což je v Česku neobvyklé. Ačkolvak toto léto též přineslo náhlé chladné epizody s teplotami klesajícími až k 15 stupňům, srpen nám nabídl znovu vlnu veder.

Zářijový Teplotní Vývoj

Září nastartovalo s mírnými teplotami, které však nyní opět začínají růst, směřujíc do tropických hodnot, což je v tuto dobu roku neobvyklé.

Týdenní Předpověď: Od Chladných Rán k Horkým Odpoledním Hodinám

Tento týden bude charakterizován stoupajícími teplotami. Dnešní čtvrtek přinese 24 až 28 stupňů, což je ideální pro koupání. Ranní hodiny však byly chladnější, s teplotami kolem 9 stupňů. Tento model se bude opakovat: chladná rána a večery, ale horké dny, jak uvádí Český hydrometeorologický ústav.

Čtěte také: Chystá se k Vám celá rodina na Velikonoce? Co takhle si je trochu zpestřit?! Připravte návštěvě tento velikonoční uvítací drink!

shutterstock.com

Víkendové Teplotní Vyhlídky

Pátek nabídne podobné teplotní podmínky jako čtvrtek. O víkendu se očekává další nárůst teplot, s nedělními hodnotami až 29 stupňů. Teplé počasí bude pokračovat, s nedělními teplotami mezi 26 a 30 stupni, převážně jasné až polojasné nebe.

Stálé Teplo a Krátkodobá Výhled

Co je pozitivní, výrazné ochlazení v dohledné době není. Příští týden nás čekají ještě třicítky, následované mírným poklesem teplot na 22 až 26 stupňů, což je stále příjemné.

Závěrečné Poznámky

Celkově platí, že léto ještě není u konce a září nám může teplotně ještě překvapit. Ideální by bylo, pokud by se teploty udržely kolem 25 stupňů co možná nejdéle, což by oddálilo příchod podzimu.