Redakce ProSvět.cz
17 ledna, 2019

Každý majitel kočičky nebo dokonce jejich smečky vám řekne, že mezi základní vybavení pro tato zvířátka patří nejenom pelíšek, přepravka, záchod, hračky, misky, ale také odpočívadlo pro kočky. To funguje zároveň i jako škrabadlo. Pokud tedy nechcete, aby si vaše kočička neudělala škrabadlo ze všeho, co je vám milé, zajistěte jí tuto oblíbenou pomůcku. Zachraňte svůj gauč před jejími drápky!

Kočky nezkrotíte!

I přesto, že vaše nové koťátko vypadá jako nebeský andílek, věřte, že v době vaší nepřítomnosti či v noci se mění v pořádného ďábla! Uvnitř každé kočky se prostě přirozeně skrývá šelma, která si chce užít chvíle volnosti. V tomto případě kočička „létá“ po domě jako zběsilá a nic ji nezastaví – prostě si blbne a hraje – a to obzvláště, pokud je to ještě koťátko.

A to si rozhodně neuvědomuje, kolik stála ta váza, kterou zrovna shodila či gauč, který poškrábala. V těchto chvílích se jistě vždy rozběhne na své oblíbené škrabadlo!

Přirozené pilování drápků

Teď už se nebudete muset s vaší kočičkou „prát“ pokaždé, když jí budete chtít zastříhnout drápky. Odpočívadlo pro kočky za vás tuto službu udělá samo. Celé funguje jako takový velký pilník na jejich drápky. Kočky jsou zvyklé si v přírodě brousit drápky o kůru stromů – připomeňte jim tuto jejich přirozenost s odpočívadlem.

Kočky škrábat neodnaučíte

Nemyslete si, že jednou za čas kočičce drápky ostříháte a ona vám tak doma nic neoškrábe – a že to prostě bude stačit? Nikdo a nic prostě kočku neodnaučí jejich přirozenost škrábání. Je to prostě jejich instinkt, kterým po sobě nechávají v přírodě pachovou stopu, a kterým si takto značkují své území.

Ušetřete tedy tisícovky za nový nábytek a raději zařiďte své kočičce odpočinkový koutek se škrabadlem nejenom pro odpočinek, ale také pro chvíle ďábelského řádění!

Sdílejte článek