Redakce ProSvět.cz
21 prosince, 2018

Dnes tu pro vás máme jednu zapeklitou hádanku, se kterou si dokáže poradit jen málokdo. Troufnete si na ni?

Pokud máte rádi hádanky, protože si s jejich pomocí pokaždé ověřujete svoji inteligenci, pak jste tady správně. Dnešní hádanku totiž dokáže správně vyřešit na první pokus jen málokdo. Tak co myslíte? Budete mezi těmi chytřejšími i vy?

Odpovíte na tuhle hádanku správně hned napoprvé?

Jste připraveni? Tak dobrá, jdeme na to. Pozorně si přečtěte hádanku na následujících řádcích a pokuste se na ni odpovědět. Uvidíme, jestli to zvládnete hned na první dobrou.

Hádanka zní:

Tahle hádanka je o jednom pilotovi, který pilotuje letadlo na trase Moskva-Londýn, na palubě má celkem 280 cestujících. Představte si, že jste pilot letadla. Letadlo vyletí z Moskvy do Londýna, vzdálenost mezi městy je cca 3000 kilometrů. Na palubě letadla cestuje 280 pasažérů.

Otázka zní: jak starý je pilot?

Jaká je vaše odpověď?

Tak co? Jaká je vaše odpověď? Počítáte, přemýšlíte? Pokud si nejste jistí, pak si hádanku přečtěte ještě jednou. Už víte, co jste měli odpovědět? Pokud stále ještě váháte, mám pro vás jednu malou nápovědu.

Na začátku hádanky totiž zní jedno pravidlo: představte si, že jste pilotem letadla. Teď jsem si jistá, že vám to všechno došlo a že už nyní víte, co je správná odpověď. Že vám to ale dalo zabrat, viďte?

Sdílejte článek