Olizuje vám kočka ruce nebo obličej? Podívejte se, co chce sdělit. Budete se divit -
Menu

Olizuje vám kočka ruce nebo obličej? Podívejte se, co chce sdělit. Budete se divit

Máte doma kočku? Pokud ano, jistě jste se už několikrát setkali s tím, že dělá něco zvláštního. Pravdou ale je, že jí to zvláštní připadat nemusí. Jde o něco, jako je řeč těla. A to platí třeba i ve chvíli, pokud vás začne olizovat na rukách nebo obličeji. Vždy je třeba dané signály rozluštit. A my vám s tím pomůžeme.

Lidský zápach a chuť

Možná vám to přijde zvláštní, ale každý člověk má určitý specifický zápach, stejně jako má i určitou chuť. A tu kočky mohou vyhledávat, a dokonce ji mohou mít i rádi. Nebo máme na sobě specifickou vůni jídla, kterou jsme právě jedli. A v tu chvíli přichází kočka, která ji chce olízat. A to ze dvou důvodů. Buď ji chce ochutnat, nebo nás chce ochránit. A to před predátory, kteří by nás mohli kvůli tomuto zápachu cítit. Kočka nás tímto způsobem ochraňuje.

Péče o majitele

Další důvod, proč vás kočka olizuje, je ryze praktický. Vlastně vám chce pomoci a ulehčit vám jednu věc. Hygienu. Kočka se myje tak, že se jednoduše olíže. A to stejné následně nabídne i vám. Důvodem proč vás olizuje je tedy to, že vás chce umýt. Projevit vám tak svou lásku a ukázat vám to, co je pro vás dobré. Další projev toho, že vás má ráda.

Pozor na zdravotní problém

Je tu ale ještě další věc, která však už tak pozitivní být nemusí. Pokud vás kočka líže velmi často, ne jenom večer nebo po určitém jídle, doporučujeme být na pozoru. Může to znamenat, že trpí určitou nemocí a chce vás na to upozornit. Může se jednat nejčastěji o parazity, nebo možnou alergii. Jakmile v její činnosti pocítíte něco zvláštního, raději jděte k veterináři.

Může zahánět nudu

Ještě nelze zapomínat na to, že kočka lízáním jenom zahání nudu. Pokud to tak je, zaměřte se na to, abyste s ní trávili dostatek času a abyste jí pořídili i dostatek hraček. Jedině tak bude mít doslova o zábavu postaráno a lízání vašeho těla bude jenom z důvodu, že vás chce chránit nebo že vám chce pomáhat.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

Máma vložila bramboru do ponožky nemocného dítěte. Další den nemohla…

Na internetu se objevuje celá řada webových stránek, které jsou zaměřené na rodiče a jejich péči o děti. Vyskytuje se…
ZAJÍMAVOSTI

Princ Harry přišel s přiznáním, které ho bude trápit do…

Osudy britské královské rodiny zná téměř každý. O jednotlivých členech se mluví každou chvíli a vždy se jedná o zajímavé…
ZAJÍMAVOSTI

Před obchodem nalezl pochybnou kartonovou krabice, na které byl napsaný…

Vypadalo to na den jako každý jiný. Muž se vydal na nákup do obchodu, nakoupil, co potřeboval a potom vyšel…
ZAJÍMAVOSTI

Manželský pár objevil na u vody kámen, který denně každý…

Občas se přihodí, že objevíme něco velmi zvláštního. Něco, co na první pohled vypadá, že to nemá žádnou cenu a…
ZAJÍMAVOSTI

Meghan riskuje! Princ Harry se rozhodl radikálně zakročit a přestat…

V minulosti už vyplulo na veřejnost, že touha bývalé herečky po princi Harrym nebyla náhodou. Megrhan byla od dětství velkou fanynkou…
ZAJÍMAVOSTI

Jak se tvoří střevní plyny a co se stane, když…

Trápí vás pravidelné vypouštění plynů na místech, kde se to nehodí? Cítíte se kvůli tomu občas zahanbeni? Snažíte se je…