Omylem jsem hodila tabletu nádobí do pračky. Nakonec to byl dobrý nápad!

Bez pračky se neobejde nikdo z nás. Čisté a voňavé oblečení ale budete mít jedině v případě, že udržíte svou pračku dokonale čistou. Pečovat o stav své pračky můžete hned několika způsoby. Velmi jednoduchým a poměrně levným způsobem je využití tablet do myčky. Poradíme, jak je využít efektivně a mít neustále čistou pračku, která bude dokonale fungovat.

Jednoduchý způsob pro čištění pračky

Můžete si myslet, že máte vnitřní část pračky čistou. Opak je ale pravdou. Bakterie a choroboplodné zárodky se mohou skrývat ve štěrbinách a zákoutích, které houbičkou nebo hadrem nevyčistíte. Nejlepší bude, když pustíte pračku na prázdno, ale vhodíte do bubnu dvě tablety určené do myčky na nádobí. Nastavte pračku na 60 stupňů a pusťte. Bakterie budou pryč a pračka bude dokonale čistá.

https://genialne.pl/

Velkým problémem u praček je také velmi nepříjemný zápach. Na tohle je velmi jednoduché řešení. Pračku nikdy nezavírejte, aby mohla pohodlně dýchat. Díky tomu si nikdy nebudete stěžovat na nepříjemný zápach a vlhkost. Zápach ale můžete odstranit také pomocí octa nebo jedlé sody. Smíchejte obojí dohromady a jednou za čas tuto směs přidejte do pračky a vyperte ji na prázdno.

Při čištění nezapomeňte na filtr a těsnění

Filtr je nedílnou součástí každé pračky. Drží se v něm vlasy, papírové kapesníčky, mince apod. Právě zde se ale také hromadí plísně a choroboplodné bakterie. Čištění filtru není náročné, ale nesmíte na něj zapomínat. Stačí, když ho vyndáte. Dávejte si pozor na vodu, která z pračky vyteče. Potom ho opláchněte pod vodou, otřete hadříkem do sucha a vraťte zpět.

https://genialne.pl/

Zásuvky na prací prášek si zaslouží trochu času

Stejně jako ostatní části pračky, i tato si zaslouží vaši pozornost. Mohou se zde totiž množit bakterie, které se následně dostanou na vaše oblečení. Na tuto činnost nikdy nečekejte. Čím déle budete čištění zásuvky na prací prášek odkládat, tím náročnější to bude. Po každém mytí byste tomu měli věnovat chvilku a usnadníte si hodně práci později.

https://genialne.pl/

Zdroj: genialne.pl