Opravář myček nádobí mi ukázal triky, které jste doposud neznali

Myčka nádobí byla vynalezena v roce 1887. Od té doby domácí hospodyně ušetřily obrovské množství času, které by jinak strávily při mytí nádobí ručně. Přítomnost tohoto jednoduchého zařízení šetří mycí prostředky, vodu a snižuje náklady na energie. Ani po 150 letech ale většina lidí netuší, jak používat tento spotřebič naplno a vytěžit z něj maximum.

https://sovkusom.ru/

Jak používat myčku na jakékoli nádobí

Na Twitteru se objevil příspěvek od muže jménem Mike, který získal myčku při koupi nového bytu. Bývalí majitelé ji tam nechali. Celých 10 let ji používal špatně. Vadilo mu, že je horní police příliš nízká na to, aby tam mohl dát talíře. Vždy je proto umýval v ruce. Nakonec ale zjistil, že se tato police dá zvednout a změnilo mu to domácí práce v kuchyni.

https://sovkusom.ru/

Mike přitom nebyl jediný, kdo myčku používal po mnoho let špatně. Tento objev potěšil mnoho lidí. Pod jeho příspěvkem se objevilo tisíce komentářů. Mnoho myček nádobí má přepínače výšky polic. Díky tomu si můžete sami nastavit, jak vysokou polici potřebujete. V myčce díky tomu můžete mýt nejen talíře, ale také pánve nebo hrnce.

https://sovkusom.ru/

Šikovné triky s myčkou nádobí

Věděli jste, že myčku nemusíte používat jen na nádobí? Ano, je to tak. Můžete ji využít mnoha způsoby, které vám hodně ušetří práci a zkrátí čas, který strávíte v kuchyni. V myčce nádobí můžete klidně opláchnout brambory před pečením. Nemusíte každou z nich umývat po jedné. To vám ušetří hodně času. Nezapomeňte ale, že do myčky nesmíte přidat žádný mycí prostředek.

https://sovkusom.ru/

Myčka nádobí je ale také ideální na čištění dětských hraček. Plastové a gumové hračky můžete vložit do myčky a nechat důkladně umýt.

https://sovkusom.ru/

Budete se divit, ale tímto způsobem si můžete dokonce umýt i boty.

https://sovkusom.ru/

Někteří lidé dokonce doporučují myčku nádobí vaření jídla při nízkých teplotách. S tím byste ale měli postupovat opatrně.

https://sovkusom.ru/

Myčka nádobí skrývá mnoho jedinečných funkcí. Stačí, když je všechny objevíte a ušetříte si hodně práce.

Zdroj: sovkusom.ru