Optická iluze: Kolik vidíte na obrázku tváří?

Obrázek byl namalován již koncem devatenáctého století a získal si velkou popularitu. Najdete i vy všechny skryté tváře? Obrázek, který najdete níže, v sobě ukrývá slavné národní vůdce, včetně Američanů, Rusů a Britů. Bohužel není známý tvůrce, ani přesné řešení, ale stáří fotografie se odhaduje vznikem v 80. letech 19. století. Nyní zažívá velkou popularitu i v moderním světě a poskytuje lidem zjištění, jak jsou na tom jejich mozkové a postřehové funkce.

Zjistěte, jak jsou na tom vaše kognitivní funkce

Víte, co přesně takové kognitivní funkce jsou a k čemu nám slouží? Kognitivní funkce mimo paměti zahrnují i koncentraci a pozornost, řečové funkce, rychlost myšlení a schopnost chápání. Kognitivní funkce jsou tedy jedny z nejhlavnějších oblastí lidské psychiky. Pomocí těchto funkcí člověk dokáže řádně vnímat svět kolem sebe, jedná, reaguje, pamatuje si a zvládá řešit i neplánované úlohy. Taková centra jsou uložena různě v mozku. Kognitivní funkce spadají k myšlenkovým procesům, jež dávají lidskému myšlení logiku, paměť, vnímání, přizpůsobení a paměť. Jak jsou na tom vaše kognitivní funkce a postřeh?

Vyřešíte optickou iluzi?

Pro někoho je tato optická iluze jednoduchá, pro některé zase složitá. Někdo odhalí tři tváře a někdo odhalí všech deset tváří. Pokud ale zjistíte, že ani po několika minutách nejste schopni najít všech deset tváří, doporučujeme postřeh, kognitivní funkce trénovat. Pravidla jsou velmi jednoduchá. Nastavte si odpočet času na jednu minutu a snažte se na obrázku najít deset hlav. Vyřešit tuto iluzi není jednoduché, a proto si dopřejte klid a řádnou soustředěnost. Jak jste dopadli? Našli jste alespoň pět obličejů? Níže se můžete podívat na řešení iluze. A pokud se vám úkol nepodařilo vyřešit, trénujte a příště se vám to podaří. 

Čtěte také: Stačilo jenom pár chvil a všichni porotci zůstali v šoku! To stejné platí i o divácích, kteří měli možnost vidět vystoupení na vlastní oči. Tohle půvabné trio určitě překvapí i vás! Čím si získá jakékoliv publikum?