Opuštěný pes se toulal po ulicích s plyšákem v tlamě. Osud byl však na jeho straně

Život každého z nás se může změnit během okamžiku. To neplatí jen pro nás, ale také naše čtyřnohé přátele. Letos na jaře lidé v ulicích Detroitu našli německého ovčáka, jak se potuluje ulicemi v těžkém lijáku. Byl úplně sám. Jediným společníkem mu byla plyšová kráva, kterou si nesl v tlamě. Lidem ho bylo velmi líto, a proto ho zachránili. Ukázalo se, že jeho osud byl velmi smutný.

animalchannel.co

Majitel psa zemřel

Lidé dali fotku psa, kterému začali říkat Nicholas, na sociální sítě. Všimla si toho skupina South Lyon Murphy, která se ho rozhodla zachránit. Nakonec se zjistilo, že jde o fenku německého ovčáka, a proto jí změnili jméno na Nikki. Zjistilo se, že majitel této krásné fenky zemřel a nikdo jiný z rodiny se o ni starat nechtěl. Proto ji nechali odejít.

Německý ovčák trpěl vážnou nemocí

Hned několik neziskových organizací na záchranu zvířat se spojilo, aby Nikki pomohli. V první řadě jí chtěli zajistit dobrý domov, ale zjistili, že její zdravotní stav není nejlepší. Nikki trpěla dirofilárií. Léčba bude trvat asi čtyři měsíce, během kterých musí zůstat v náhradní rodině. Až bude naprosto zdravá, organizace jí jistě najde nový, stálý domov.

Čtěte také: Proč si vás duše vašeho dítěte vybrala ještě před narozením

animalchannel.co

Pes se stálé léčí, ale nyní již u pěstouna

Nikki se dostala k psím pěstounům, kteří pomáhají s její léčbou. Dostává nyní léky a injekce, které by jí měly zbavit nebezpečné nemoci. Během léčby musí zůstat v klidu a nemůže chvíli nic dělat. Nemoc je velmi bolestivá a Nikki nyní zvládne jen krátké procházky. Po pár měsících ale bude jistě znovu v pořádku a připravená jít do nové rodiny.

Nový domov pro milého psa

„Nikki je v tom nejmilejším pěstounském domově, když toto píšu,“ uvedla Gail Montgomeryová, ředitelka organizace Almost Home Animal Rescue. „Už ji milují a Nikki miluje je.“ Je možné, že po skončení léčby zůstane u svých pěstounů navždy a bude si užívat jejich přítomnost po zbytek svého života. V každém případě je již nyní v bezpečí a dostává se jí té nejlepší péče.

animalchannel.co

Zdroj: animalchannel.co