Orchidej po zalití citronovou vodou bude svěží a zdravá

Citronová voda obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, které jsou prospěšné pro orchideje. Orchideje jsou velmi oblíbené díky svým nádherným květům, ale péče o ně nemusí být vždy jednoduchá. Podívejme se, proč byste je měli zalít citronovou vodou a na co se můžete těšit.

https://www.myhomeinspiration.net/

Proč zalévat orchideje citronovou vodou?

Listy budou lesklé a masitější, kořeny silnější a samotná orchidej bude produkovat mnohem více květů. Stačí ji přitom zalévat citronovou vodou. Použít můžete šťávu z vymačkaného citronu nebo kyselinu citronovou. Výsledek bude stejný. Květina se vám díky tomuto triku promění před očima a bude nejen zdravější, ale také mnohem krásnější.

https://www.myhomeinspiration.net/

Citronová šťáva zahraňuje výskytu hub a plísní na kořenech. Rostlina si díky tomu užije nejen výživu a lepší zdraví, ale zároveň ji ochráníte před nebezpečnými nemocemi, které by ji mohli trápit. Jestli chcete orchidej pravidelně zalévat citronovou vodou, nemusíte se toho obávat. Navíc vám to bude stát jen pár korun. Orchideje na okyselenou vodu budou reagovat velmi dobře a vám se tento trik zaručeně vyplatí.

https://www.myhomeinspiration.net/

Jak zalévat orchideje citronovou vodou?

K zalévání orchidejí si připravte 2 gramy kyseliny citronové (menší ½ lžičky) na 1 litr vody. Jestli chcete použít čerstvou citronovou šťávu, budete potřebovat 1 čajovou lžičku šťávy z citronu na 1 litr vody. Jednoduše vodu se šťávou nebo kyselinou smíchejte a důkladně promíchejte. Díky tomu získáte efektivní postřik na orchideje.

https://www.myhomeinspiration.net/

Roztok lze použít velmi jednoduše. V první řadě postříkejte roztokem listy a poté zalijte pomocí ponoření na 15 minut. Tato kombinace zálivky s okyselenou vodou vám poskytne rychlý a velmi pozitivní účinek. Budete překvapeni, jak dobře orchideje reagují na citronovou šťávu v zálivce a jak dobře se jim po tomto ošetření bude dařit. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a zaručeně nebudete litovat!

Zdroj: myhomeinspiration.net