Orchideje, které budou závidět všechny sousedky? Se správnou metodou zalévání snadno!

Orchideje patří mezi interiérové krásky, po kterých touží všechny ženy. Jsou také skvělým a naprosto univerzálním dárkem, který potěší u všech příležitostí a hodí se též i jako firemní prezent. Ženy orchideje milují a zdobí jimi parapety oken, ne vždy se jim ale daří.

homehacks.co

Nejčastějším problémem bývá špatné umístění, protože orchideje nesnesou přímé sluneční paprsky. Důležitá je také pravidelná zálivka, své o tom ví pěstitel z Ukrajiny.

Hrnkové rostliny potřebují péči

Postavit na stolek nebo na parapet a ponechat svému osudu? U některých rostlin to jistě možné je, ale většina květníkových druhů potřebuje patřičné podmínky, a hlavně adekvátní péči. Mezi náročnější krásky patří orchideje, které se sice prodávají v běžných obchodech i v hobbymarketech, ale bez pozornosti pěstitele rychle hynou. Velkou roli hraje u orchidejí jejich umístění, potřebují dostatek tepla, vlhkosti a světla. Ale to rozhodně neznamená, že smí být umístěné na přímé slunce, v tom případě rychle žloutnou listy a květy se popálí a odumřou.

Čtěte také: Úžasné triky, díky kterým se zbavíte vodního kamene

Pozor na škodlivé paprsky

Slunce je lékem pro lidi i rostliny, podporuje fotosyntézu, ale v létě mohou být paprsky velmi nebezpečné a rozličným druhům, tedy kromě části sukulentů, ublížit. Zejména sluneční záření poškozuje okvětní lístky, které se mohou zcela spálit. Pokojovky mohou také trpět vlivem vysokých teplot, kdy se za oknem vytvoří nepříjemné mikroklima, to je důvod, proč se musí v létě hrnkové rostliny pravidelně zalévat. Platí to i pro orchideje, na které se v horkých měsících často zapomíná.

Kronika péče o orchideje

Inspiraci, jak pečovat o orchideje, může každý pěstitel najít na kanálu YouTube, kde nadšenci sdílejí Kroniku péče o orchideje, a dělí se o různé poznatky z pěstování těchto nevšedních parapetových krásek. Znalec na orchideje radí zalévání pomocí druhého květníku. Po zalití jedním hrnkem vody následují hnojení, poté se zalívá dalším hrnkem vody. Rostlina se nechá dvacet minut vstřebávat vlhkost, poté se hlavní květník vysune, kořeny se nechají odkapat, na závěr se opětovně roztokem rostlina zalije. Tento postup se v sezóně opakuje každých osm až devět dní.

Zdroj: homehacks.co