Originální dekorace ze dřeva vyrobíte svépomocí

K podzimu patří především teplé barvy opadávajícího listí a dozrávajících pozdních plodů, mezi nimiž kraluje dýně. Příjemně hřejivé tóny a motivy podzimu si můžete užít také prostřednictvím originálních dekorací, které si lze vytvořit z přírodnin, rostlinek a dalších prvků, které lze kreativně spojit do nekonečného množství kombinací. Podívejte se na některé z nápadů, které jsme pro vás připravili.

Textura kůry – hrátky s kmínky

Velmi pěkných dekorací můžete dosáhnout, pokud využijete přirozenou barevnost kůry listnatých i jehličnatých stromů nebo opracovanou kulatinu. Tato surovina vypadá dobře jak v interiéru, tak v exteriéru, je jenom potřeba ji správně naaranžovat a doplnit funkčními nebo ozdobnými elementy.

Svícny a stojany na svíčky

Chcete-li si na zahradě vytvořit příjemnou podzimní atmosféru, rozhodně vám k tomu velmi dobře poslouží tlusté svíčky. Pokud je budete aranžovat do exteriéru, je lepší se vybavit lucernami, v interiéru postačí průsvitné skleničky, které venku sice svíčku ochrání, ale nezabrání jí vyhasnout. A jak si krásné stojánky vyrobíte? Ideální je si pořídit tlustší polínka, které ponecháte i s kůrou (v takovém případě není potřeba je náročně ošetřovat, kůra tvoří přirozenou ochranu proti povětrnosti), nebo je očistěte a namořte. Polínka by měly mít přibližně stejný průměr, ale odlišnou velikost – pevně je svažte k sobě nastojato přilepte a svíčky postavte na čelní řez (nádobky byste měli také přilepit). Pak už jen dozdobíme přírodninami (kamínky, šišky, větvičky) a materiály přírodního charakteru (můžete je například obvázat jutovým provázkem).

Čtěte také: Sovětské bytové trendy, které se opět vrací do módy

Dekorativní prvky

Stejným způsobem lze vytvořit také nevšední přírodní prvky sloužící jako dekorativní doplněk interiéru. Dřevěná polínka mohou sloužit jako podstavec pro menší truhlíky a být dozdobeny větvičkami, listím či jinými (prefabrikovanými) ozdobami. Pokud chcete dřevo natírat, vybírejte rozhodně klasické podzimní barvy.