Osleplá medvědice se dočkala záchrany po 20 letech, na videu pláče dojetím a konečně si může užívat života!

Může někdo ublížit tak krásnému tvorovi, jakým je medvěd? Říkáte si, že rozhodně ne? Bohužel medvědi bývají často součástí cirkusových show nebo drženi v klecích dokonce pro pobavení hostů v restauracích. To byl případ i medvědice, která se jmenuje Chada. Narodila se v zajetí a strávila dlouhých dvacet let v kleci malých rozměrů. Právě z toho důvodu je velikostně o dost menší, než by měla být. Také oslepla. Dnes ale dožívá v záchranné stanici, kde se jí daří dobře.

positivevibration.guru

Bavila platící diváky

Přinášela radost a výskot dětí, přitom sama zažívala utrpení. Chada byla atrakcí pro pobavení platících diváků, sama byla týraná a žila schoulená na pár metrech čtverečních. Když zestárla a vinou zanedbané péče takřka oslepla, rozhodli se majitelé cirkusu medvědice zbavit. Naštěstí záchrana přišla v posledních minutách a Chada se dostala do hledáčku dobrovolníků organizace pro ochranu zvířat.

positivevibration.guru

Záchrana z garáže

Chada už nebyla schopná provádět své dřívější cirkusové kousky, proto ji majitelé cirkusu uvěznili v garáži. Právě z té se ji podařilo zachránit organizací Save Wild Foundation, jejíž zakladatelkou je Marina, která se snaží dát se svým mužem šanci týraným zvířatům a umožnit jim na sklonku života svobodu. Marina si dodnes vzpomíná, jak byla Chada v zuboženém stavu a byla samotným ztělesněním všeho smutku. Medvědici převezli do záchranné stanice, kde začala její nová životní etapa.

Čtěte také: Byla odhalena příčina a typ nádoru, kterým trpí princezna Kate? Podle nejnovějších zpráv je to právě…

positivevibration.guru

Plachost brzy zmizela

Chada se zpočátku chovala velmi plaše, ale když poznala lásku ošetřovatelů i ostatních zvířat, její chování se změnilo. Zažívala něco nového, co během dvaceti let nemohla zkusit. Dnes žije Chada spolu s dalšími exempláři v ukrajinské stanici Bear Shelter White Rock a užívá si pozornosti návštěvníků. Na rozdíl od cirkusových představení zde návštěvníci neplatí. Ani zvířata nemusí ukazovat žádný z nacvičených kousků, pouze tráví čas ve výbězích, ve kterých mají dostatek volnosti a zábavy včetně koupání v bazénech.

Zdroj: positivevibration.guru