Otec se rozhodl postarat se o své dítě s Downovým syndromem

Když se partneři rozhodnou mít dítě, nikdo si nemyslí, že by právě jejich dítě mohlo být postižené nebo jinak nemocné. Bohužel se to stalo mladému páru. Jejich dítě se mělo narodit s Downovým syndromem, který nikoho sice neomezuje na životě, je to ale zásad do poklidného života.

https://viralhatch.com/

Mladí rodiče stáli před zásadním rozhodnutím

Mnoho lidem se narodí dítě s Downovým syndromem – je jich na světě asi 6 000 každý rok. Rodiče pak stojí před těžkým rozhodnutím, jestli si dítě nechat nebo ho dát k adopci nebo vymýšlejí jiné způsoby. Pokud se rodiče rozhodnou si dítě nechat, rozhodně udělají správnou věc, protože takové děti mohou mít normální život, jen je potřeba se jim více věnovat. Děti s Downovým syndromem jsou ve společnosti velmi oblíbené.

https://viralhatch.com/

Malý Misha patří mezi tisíce bojovníků, kteří nakonec uspěli a spokojeně se prodírají životem. Bohužel ale pouze po boku otce, který se rozhodl za jeho život bojovat, a nakonec se rozhodl, že se o něj sám postará. 33letý Jevgenij svého syna vychovává sám, protože jeho partnerka se nakonec rozhodla rodinu opustit, protože se nechtěla přizpůsobit novému životu, který by ji čekal s postiženým dítětem. Je to smutná skutečnost, ale opravdu v některých případech odcházejí matky.

Čtěte také: Mladá krasobruslařka dobývá svět, její ztvárnění „Hallelujah“ je dechberoucí!

https://viralhatch.com/

Jevgenij nejdříve studoval více o Downovu syndromu

Jevgenij ale nebyl přesvědčený od začátku. Po sdělení, s jakým postižením se jeho dítě narodí, utekl z kliniky a rozplakal se. Nakonec si ale řekl, že každé dítě má právo na plnohodnotný život a rozhodl se, že se o svého potomka dokáže postarat. Nastávající otec si pak nastudoval mnoho informací právě o této nemoci a setkával se s dětmi s Downovým syndromem. Výchova dítěte by neměla být nikým ovlivněna a Jevgenij byl přesvědčený, že to nakonec zvládne a z jeho syna vyroste normální dítě.

https://viralhatch.com/

Bohužel, jeho partnerka nebyla stejného názoru a jejich cesty se nakonec rozešly, protože jeho manželka by nezvládla péči o postižené dítě, kterému by se muselo všechno podřizovat. Sama byla velmi vyděšená, když se dozvěděla, že jejich dítě bude mít Downův syndromem a bohužel se s tím nesmířila ani po několika dnech.

https://viralhatch.com/

Otec dělá se svým synem všechny věci jako ostatní rodiny

Podle fotografií, které jako tatínek sdílí Jevgenij se svými fanoušky na sociálních sítích, to vypadá, že si otcovství skutečně užívá. Malý Misha je nadšený z všedních radostí, stejně jako jeho otec. Ten rozhodně nelituje rozhodnutí se o malého postarat sám, protože Misha má všechno jako ostatní děti. Usmívá se na ostatní, rád si hraje na hřišti a všem okolo sebe rozdává jen radost.

https://viralhatch.com/

Navíc, pro takové děti je opravdu radost žít. Navíc jim pomáhají v životě také zvířata, která děti s Downovým syndromem milují. Mohou si je hladit, pečovat o ně a získávají tak další zkušenosti, které se jim v životě mohou hodit. Je ale nutné myslet na to, že na rodičovskou péči budou odkázané do konce života. Proto se maminky již na začátku těhotenství rozhodují, jestli si takové dítě nechají.