Otec zveřejnil obrázek dítěte na Facebooku: Hned po pár prvních komentářích mu naběhla husí kůží a vzal dítě ihned do nemocnice! – tímto varuje každého

Náhody, které zachraňují životy, i tak by se dal popsat příběh, který skončil záchranou života. Když nahrál novopečený tatínek fotku své holčičky na Facebook, ještě totiž netušil, co se stane. Fotka mu přišla roztomilá, jeho novorozená holčička se na něj šklebila, výraz ve zkrabacené tváři měla lehce nešťastný. To přišlo otci dítěte nadmíru roztomilé a fotku neváhal sdílet veřejně. Přece jen pyšný otec má právo se pochlubit svou princeznou, i když se na něj mračí.

Reklama

Desítky milých komentářů a rad

Komentáře na sebe nenechaly dlouho čekat, začaly se objevovat hned po nahrání fotografie. Pyšný tatínek si je prohlížel. Tisíce z nich se rozplývalo nad roztomilostí jeho malé dcerky. Objevily se však také některé, které vyjadřovaly obavy o charakter a budoucnost dítěte. Mračení může znamenat vzpurnost v dospělosti. „Jednou třeba bude chodit s nějakým potetovaným týpkem, dávejte na ní pozor!“ V záplavě všech komentářů se však objevil jeden, který se ostatním vymykal.

Vzkaz od pediatra

Cizojazyčný komentář pod fotografií napsal pediatr, který se pozastavil nad obrázkem úplně z jiného důvodu než všichni ostatní. „Nemá náhodou dcerka žluté bělmo očí? Asi to nic neznamená, fotka není nejlepší kvality, je celkově lehce nažloutlá, proto berte můj vzkaz pouze jako radu paranoidního dětského lékaře. Pro jistotu však nechte holčičku zkontrolovat u lékaře, zda netrpí novorozeneckou žloutenkou!“ Otec neváhal ani chvilku a k lékaři s dívenkou okamžitě odjel.

Novorozenecká žloutenka může způsobit smrt

Ač je tento typ žloutenky poměrně častým u novorozených dětí, může být nebezpečný a skončit dokonce smrtí. Tato novorozenecká žloutenka se objevuje třetí až čtvrtý den po porodu, takže často v době, kdy je již novorozenec bez kontroly lékařského personálu v porodnici. Projevuje se žlutým zabarvením kůže a bělma očí, dítě bývá unavenější a při kojení usíná. Vhodné jsou konzultace s lékařem, protože vysoké hladiny bilirubinu v krvi dítěte jsou pro dítě nebezpečné. Může dojít k poškození mozku, ale skončit i smrtí.

Reklama