Oteklé nohy mohou rázem zmizet, pokud dáte na recepty našich babiček!

Letní počasí, to znamená jedině teplé dny, dovolená, posezení s rodinou na zahradě a mnoho dalších příjemných aktivit spojených s létem. Jenže bohužel ne každý má letní období rád. Najdou se takoví lidé, kteří léto přímo nenávidí kvůli horku spojeným s otokem nohou. Tyto potíže trápí velké množství lidí. Bohužel obzvláště ženy trpí oteklými kotníky, které se pojí s takzvanou těžkostí. Pokud patříte i vy mezi lidi, kteří tímto problémem v letním období trpí, zkuste několik babských rad, které vás zbaví těchto nepříjemností.

Koupel s lístky máty

Jak je již známo, teplo zbrzďuje průtok krve v cévách a způsobuje zadržování vody v dolní části těla. Proto v letních měsících mnoho lidí trápí otoky nohou, především chodidel. Takové otoky v letních sandálkách či pantofličkách rozhodně nevypadají vůbec dobře. Nejlepším způsobem, jak zajistit nohám prokrvení, je ponořit je na malou chvíli do studené vody a poté ihned nohy umístit do teplé vody. Do teplé lázně navíc můžete přidat několik lístků máty peprné, které stimulují krevní cirkulaci a působí proti vzniku křečí. Jde o velmi jednoduchý, ale přitom efektivní způsob, jak se zbavit otoků.

Jablečný ocet

Možná jste to netušili, ale jablečný ocet má poměrně vysoký obsah draslíku, díky kterému snížíte otoky nohou. Použití tohoto přípravku je také velmi jednoduché. Bude stačit, když do 200 mililitrů vody nalijete stejné množství octa a dobře tekutinu promícháte. Přichystejte si nejlépe froté ručník a namočte ho do tekutiny. Poté na půl hodiny ručník omotejte kolem oteklých nohou. 

Čtěte také: Nevíte, jak to zabalit? My vám poradíme!

I masáže budou užitečné

Své nohy můžete prokrvit i pomocí samo-masáže. Je také třeba připomenout, že byste k masáži měli využít olej či jiný masážní krém. Nejúčinnější bude heřmánkový olej, který působí proti otokům a má vysoce protizánětlivé účinky. Je ale také třeba dodat, že otoky nohou mohou souviset s určitým zdravotním problémem. Jestliže otoky přetrvávají celé léto a jsou doprovázené bolestmi nebo křečemi, je na místě se poradit se svým ošetřujícím lékařem.