Ověřte si svůj zrak a pozornost pomocí jednoduchého IQ testu

Na internetu najdete nespočet hádanek v podobě záhadných obrázků. Tyto hádanky jsou velmi oblíbené a někdy mohou váš mozek opravdu potrápit. Dobré na nich je, že se musíte soustředit, otestovat svůj zrak i pozornost a zjistíte, jak na tom jste. Dnešním cílem je poznat na obrázku, která sedmička je trochu jiná než všechny ostatní. Na vyřešení navíc máte jen pár vteřin!

https://es.newsner.com/

Na první pohled nejde o nic těžkého

Pro mnoho lidí bude tento úkol velmi jednoduchý a skutečně na něj budou potřebovat jen pár vteřin. Na splnění tohoto obrázkového úkolu ale potřebujete dobrou vizuální kapacitu, kterou každý nemá. Na obrázku najdeme žluté pozadí, na kterém jsou řady černých sedmiček. Jedna z nich je ale trochu jiná než všechny ostatní. Vaším cílem je právě tuto jednu sedmičku najít.

Musíte se pozorně podívat na obrázek. Během několika vteřin musíte zjistit, která sedmička se rozhodla, že už nebude číslem. Místo toho se z ní stalo písmeno z abecedy. Tato rebelská sedmička se na obrázku skutečně nachází, i když pro některé jedince bude oříškem ji najít. Máte-li dobré vizuální cítění, uvidíte ji ihned.

Čtěte také: Prošívané deky dokážou snižovat hladinu stresu. Tím přispějí k lepšímu spánku

Proč jsou tyto hádanky důležité pro zdraví mozku?

Podle vědců a lékařů musíte mozek procvičovat stejně jako jiné svaly v těle. Díky pravidelnému vzdělávání, luštění křížovek nebo těchto hádanek můžete snížit riziko psychických nemocí v pokročilejším věku. Alzheimerova choroba, demence a další choroby se vám mohou v důchodu vyhnout, když budete svůj mozek pravidelně trénovat během celého života.

Na první pohled mohou tyto obrázkové hádanky vypadat nevinně, ale můžete s nimi velmi efektivně trénovat svůj mozek. Pozornost a soustředění jsou velmi důležité. Nezapomeňte k tomu ale přidat také puzzle, společenské hry, čtení knih a učení o čemkoli, co vás zajímá. Celoživotní vzdělávání je to nejlepší, co můžete udělat pro své psychické i fyzické zdraví.

Zdroj: es.newsner.com