Pálení žáhy vás nikdy nebude trápit s tímto trikem

Někdy jste pravděpodobně tento pocit zažili. Pálení žáhy minimálně jednou za život potká každého z nás. Měli byste vědět, jak se tomu nejen vyhýbat, ale také se tohoto problému zbavit. Je to jednodušší, než si myslíte. Na první pomoc můžete použít volně dostupné léky z lékárny. Potom se ale musíte soustředit na to, abyste upravili svůj jídelníček. To je u tohoto problému nejdůležitější.

Co se děje s tělem při pálení žáhy?

Tzv. pyróza přichází ve chvíli, kdy se natrávené jídlo se žaludečními kyselinami a všechno se vrací jícnem nahoru. Projevuje se pocitem horka, pálením, pocitem na zvracení a bolestí z hrudního koše do hrdla. Existuje mnoho způsobů, jak se pálení žáhy zbavit. V lékárně najdete mnoho léků, které vám dokáží snadno a rychle pomoci. Jestli potíže neustávají, musíte navštívit lékaře.

Skvělým způsobem, jak si poradit bez léků a lékařů, je úprava jídelníčku. Existuje mnoho potravin, které vám pomohou přímo ve chvíli, kdy máte velké trápení. A navíc existuje mnoho potravin, které vám pomohou s prevencí. Řekneme vám, jak by měl vypadat váš jídelníček, jestli máte větší a časté problémy s pálením žáhy.

Čtěte také: Proč máte bublinky v moči? Má to mnoho příčin

Shutterstock

Jídlo, které rychle pomůže

V první řadě můžete vyzkoušet med. Jedná se o jeden z přírodních léků a pálení žáhy. Stačí vám jedna polévková lžíce na prázdný žaludek. Česnek je možná překvapivá surovina, ale 2-3 stroužky denně vám mohou pomoci s touto potíží. Další překvapivou surovinou jsou brokolicové klíčky, které mohou snížit zánět v žaludku a pomoci bakteriím ve správné činnosti.

Pití, které vás zbaví pálení žáhy

Z nápojů si udělejte zelený čaj, který dokáže zklidnit žaludeční šťávy i všechny škodlivé bakterie. Jakmile budete pravidelně (i v případě nouze) konzumovat zelený čaj, zabráníte tím negativní reakci žaludku. Zelený čaj také snižuje riziko gastritidy i dalších potíží. Další výhodou je, že se zeleným čajem můžete shodit pár přebytečných kilogramů. Zelený čaj je velmi zdravý z mnoha důvodů a pomůže vám také s pálením žáhy.

Shutterstock

Potraviny, kterým se musíte vyhýbat

Všichni, kdo mají problémy s pálením žáhy, by měli vyřadit ze svého jídelníčku několik potravin. Kofein, nakládaná zelenina, kořeněná jídla a podobné potraviny nebudou mít příliš dobrý vliv na pálení žáhy a váš žaludek. Jestli konzumujete hodně kofeinu a alkoholu, měli byste toho nechat. Jakmile toto jídlo vynecháte, nebudete mít v budoucnosti tak velké potíže.

Suroviny, které byste měli konzumovat více

Na druhou stranu můžete od svého jídelníčku začlenit také potraviny, které budou podporovat správné fungování žaludku a žaludečních šťáv. S trávením vám hodně pomůže kefír, chia semínka, med, maliny, jahody, ostružiny, borůvky nebo brokolici. Jednoduše začleňte do svého jídelníčku ovoce, zeleninu a potraviny s vysokým množstvím vlákniny.

Zdroj: irecept.cz