David Hampl
5 listopadu, 2021
,

Někteří lidé, i když mají zdravotní komplikace, mohou vychovávat zdravé a krásné děti. Příkladem jsou například drobní lidé Charli a Cullen, kteří se jako partneři rozhodli, že chtějí děti. Oba jsou ale malého vzrůstu a porod a mateřství nebyly doporučeny. I přesto se ale mladý pár rozhodl, že to zkusí a miminko si pořídí. Každý z nich ale trpí jinou tělesnou vadou, což může být problém, jak je varovali lékaři.

Dnes již mají tři děti, kterým se velmi daří

I přes nesouhlas lékařů se rozhodli, že budou početná rodina Charlie trpí achondroplasii, je to nejběžnější forma nanismu. Cullen má vzácnější formu, geofyzickou dysplazii. Vzhledem k tomu, že jsou to tělesné vady, můžou přinést i jiná zdravotní rizika a komplikace. Mezi ty se řadí nízká postava, která se může jevit jako velký problém, co se týče těhotenství a následného porodu dítěte.

www.facebook.com

Než založili rodinu, prošli si několika testy a lékaři je upozornili na možná rizika, která se mohou objevit. I s tím ale mladí rodiče počítali a rozhodli se, že to risknou a pořídí si miminko. Lékaři jim řekli, že mají pouze 25 % šanci na to, aby jejich dítě bylo normálně vysoká. Bylo tu také riziko, že dítě nepřežije. I přes to se mladý pár přenesl a na jejich rozhodnutí se nic nezměnilo.

Během roku se Charli stala matkou dvou dětí

V roce 2015 Charlie otěhotněla s prvním dítětem, ještě ve stejném roce rodila podruhé. Narodila se jí dcera Tilba, která má stejně jako matka achondroplasii. Po narození dětí si rodina založila účet na Instagramu, kam posílají pravidelně fotografie celé rodiny. Fanoušci tako mohou sledovat, jak se jejich děti vyvíjí a sledují každý jejich krok. S Tilby se rychle stala milá a temperamentní holčička, která okouzlila snad celý svět.

www.facebook.com

Rodiče se z Tilby snaží vychovat vyrovnaného člověka, kterého nebudou zajímat lidé, kteří se ji budou snažit zesměšnit nebo ji jinak týrat, ať psychicky, nebo fyzicky. Pár se tak rozhodl mít ještě jedno dítě, bohužel se ale stalo, že i to třetí trpí stejnou diagnózou, jako jeho matka. V současné době se ale rodina může chlubit několika stovkami tisíc sledujících. A rozhodně nelitují toho, že mají tři děti. Rodičovství si užívají plnými doušky.

Sdílejte článek