David Hampl
27 září, 2022
, ,

Rodiče nás jako děti vychovali, dali nám pocit bezpečí a starali se o to, abychom byli zdraví a sytí. Bohužel na ně často v dospělosti zapomínáme. Každý z nás by měl myslet na to, že naši pomoc budou s přibývajícím věkem potřebovat. Bohužel mnoho z nás si to neuvědomuje. Vlastní zaslepenost a sebestřednost jim přitom může hodně ublížit. Tento příběh to dokazuje.

https://www.pexels.com/

Náhodné setkání

Irena se po pracovním dni a nákupu chystala domů. Ruce ji bolely od plných tašek. Když přicházela k domu, potkala starou ženu, která seděla na lavičce. Stařena se jí zeptala, jestli by neměla nějaké drobné na chleba. Irena sice spěchala, ale okamžitě odložila tašky a dala ženě nějaké peníze. Potom šla domů a z okna ji stále sledovala. Připadala jí velmi smutná a hubená.

Viktor (manžel Ireny) si všiml, že se na něco dívá ven. Manželka mu ihned řekla, že trochu pomohla starší ženě. Další den ji před domem potkala znovu. V první chvíli si jí vůbec nevšimla, ale starší žena ji oslovila a znovu ji poděkovala za peníze z předchozího dne. Irena nyní nespěchala, a proto si sedla a poslechla si příběh této ženy.

https://www.pexels.com/

Smutný příběh

Žena vyprávěla, že vychovala svého syna Sauliuka úplně sama. Jeho otec odešel, jakmile otěhotněla. Prvních 5 let jí neplatil alimenty, takže byla na všechno sama. Potom se rozhodl pomoci, ale žena byla příliš pyšná a smutná, aby pomoc přijala. Čas plynul a její syn vyrostl. Dokončil univerzitu a jednoho dne přišel domů s láskou svého srdce.

Rozhodli se pro svatbu a tehdy za něj byla moc ráda. Žena může svého manžela ovšem hodně změnit. Ze začátku se snacha chovala velmi mile a slušně. Začala je navštěvovat více a postupně se vybarvila. K synovi neměla žádnou úctu a na tchýni také byla drzá. Saulius ale nic neviděl, protože byl velmi zamilovaný. Jeho manželka nepracovala a matka se jim snažila pomáhat, jak to jen šlo.

Luxus pro manželku, bída pro maminku

Marti, synova manželka, byla ženou v domácnosti, i když doma nic nedělala. Chodila jen do restaurací, do posilovny a na masáže. S financemi to nebylo dobré, ale matka se jim stále snažila pomoci i s malým důchodem. Matka se vzdala svého domova a finančně jim pomáhala. Jednoho dne syn přišel s tím, že potřebuje další peníze, protože mu žádné nezbyly.

A víte, na co je potřeboval? Na splátky za drahé auto, které koupil pro svou manželku! Stará žena řekla synovi, že mu dala úplně všechno a nic jí nezbylo. Ona sama navíc na oplátku nedostává nic. Žádá sousedy o peníze na jídlo a on přitom koupil drahé auto pro svou ženu. Nechápe, jak se to pro ni těžké. Na to jí Saulius už nic neřekl. Nebylo totiž nic, čím by se mohl hájit za své chování k milující mamince. Ať se děje cokoli, nezapomínejte na své rodiče. Celý život vás milovali, dali vám úplně všechno a měli byste jim dát něco na oplátku.

Zdroj: pukuotukas.com

Sdílejte článek