Peníze našel náhodou, nezapochyboval ani chvilinku a takřka tři miliony korun poctivě odevzdal

Co vás napadne, když se řekne tři miliony korun? Tady jsou. Leží přímo tady. Vezměte si nás! Přesně takovou situaci zažil devatenáctiletý mladík, který našel vedle bankomatu pytel s penězi. Zcela konkrétně se jednalo o 135 000 amerických dolarů, což dělá v přepočtu takřka tři miliony korun. S takovými penězi by šlo už podniknout hodně věcí – koupit si byt, zaplatit hypotéku, splatit studentskou půjčku nebo několik let cestovat. José ale udělal to, co se má.

spotlightstories.co

Do bankomatu pro hotovost

José Nuñez Romaniz je devatenáctiletý vysokoškolák z města Albuquerque v americkém státě Nové Mexiko. Jednoho dne se vydal k bankomatu, protože si potřeboval vyzvednout hotovost, aby mohl koupit svému dědovi ponožky. Řeknete si, zcela banální situace, takových se každý den odehrává po celém světě miliony. Jenže Josému se naskytla podívaná na pytel, který ležel přímo vedle automatu na peníze. Uvnitř byly balíčky peněz, celkově skoro tři miliony korun.

Co s takovou částkou podniknout?

Každému se při pohledu na takové množství peněz jistě protočí oční panenky a okamžitě se zamyslí, co s touto částkou podniknout? Koupit si byt? Zaplatit dluhy? Zajít do autosalonu pro nové fáro? Nebo odjet na vysněnou dovolenou či cestu kolem světa? Také Josému se zatočila z bankovek hlava, ale věděl jistě, že s tolika penězi by domů přijít nesměl. „Co by na to řekla máma?“ ptal se sám sebe.

Čtěte také: Kolize ve vztahu Jakuba Prachaře a Sáry Sandevy nabírá na obrátkách. Pár spolu nemluví!

Poctivý nálezce oceněn

Nezaváhal a zavolal na telefonní číslo uvedené na bankomatu a současně kontaktoval policii. Pytel s penězi zapomněla u bankomatu služba, která doplňuje finanční hotovost do automatu. „Vím, že jsem udělal správnou věc a moji rodiče jsou na mě pyšní,“ uvedl José, když přebíral od místního starosty Tima Kellera ocenění a finanční odměnu v podobě 500 dolarů na zaplacení školného a dalších 500 dolarů v hotovosti. Jako dárky nechyběly ani permanentky pro celou rodinu na zápasy fotbalového týmu University of New Mexico a dárková karta.

https://air.tv/?v=txAdX0H-RdirOiWCG–nWw

Zdroj: spotlightstories.co