Pes a pošťák? Tohle duo rozdělila smrt, jejich dojemný příběh ale žije ve virtuálním světě dál!

Pošťáci nemají lehký život, každodenně nachodí dlouhé kilometry. Na svých zastávkách se zpravidla nesetkávají s lidmi, ale s jejich čtyřnohými mazlíčky. Nejčastěji se jedná o psy. Pes a pošťák. Vtipů o těchto dvou nebo filmových skečů bylo natočeno nespočet, ale to nebyl případ Gretchen a Fernanda. Úžasný německý ovčák, fenka Gretchen, a doručovatel Fernando byli nejlepšími přáteli. Tedy jen do chvíle, než fenka navždy opustila tento svět. Fernando se tuto dojemnou zprávu dozvěděl dopisem.

https://animalchannel.co/

Každodenní cesty k zákazníkům

Fernando žije v Texasu a každodenně chodí po své trase roznášet poštu. Zatímco adresáti bývají obyčejně v práci, jejich čtyřnozí mazlíčci tráví svůj čas doma. Během své pracovní doby tak potkával známé psy, se kterými vždy příjemně porozprávěl. Fernando zvířata miluje, psy obzvláště, proto neopomněl při setkání s nimi na pamlsek nebo pohlazení po hlavě. To byl případ i Gretchen, kterou obzvláště zbožňoval a nezapomněl jí věnovat podrbání za uchem a nějakou dobrotu.

https://animalchannel.co/

Milovaná Gretchen

Fenka německého ovčáka se jmenovala Gretchen a byla velmi přátelským tvorem. Rozhodně nepřipomínala psy z filmových scén, ve kterých psi pronásledují pošťáky a snaží se jim ukousnout kus nohavice nebo ukrást tašku s poštou. Ani náhodou, tenhle šťastný pejsek vždy vrtěl ocasem a nemohl se Fernanda dočkat. Však taky Fernando měl vždycky pro Gretchen pamlsek nebo připravenou dobrotu v kapse. Jenže jednoho dne byla veranda prázdná a pes nikde nebyl. Naopak na zemi leželo psaní adresované Fernandovi a pytel psího žrádla.

Čtěte také: Tento muž se znovu setkal se ženou, kterou před 58 lety našel opuštěnou jako dítě v lese

https://animalchannel.co/

Pamlsky pro ostatní

Fernandovi se při čtení dopisu zalily oči slzami, protože majitelé Gretchen mu sdělovali, že „Gretchen včera odešla z tohoto světa“. Současně list obsahoval přání, aby Fernando na své tradiční obchůzce rozdělil mezi pejsky Gretcheniny lahůdky, protože sama byla ráda, když od pošťáka nějakou dobrotu dostala. Příběh o Fernandovi a Gretchen zveřejnila na Twitteru Fernandova dcera spolu s fotkou, sama netušila, jaká se strhne lavina. Vzkaz nakonec doputoval i k majitelům Gretchen. Kruh přátelství se uzavřel videem, ve kterém hráli Fernando a Gretchen hlavní roli.

Zdroj: animalchannel.co