Pes na obrovské svatbě zachránil svatebčanům život

V nigerijském městě se konala jedna velká svatba. Sjelo se na ni spoustu příbuzných a svatebních hostů, blahopřáli nově sezdanému páru a veselili se. Nic nenasvědčovalo tomu, že by tento den mohl skončit jinak než šťastně. Podezření, že se radostná událost změní v tragédii, nepojal v tu chvíli nikdo – až na jediného hosta. Tím byl místní pes, který se pohyboval okolo.

Pes se snažil dostat ženu od ostatních

Když se na svatbě objevila jedna žena coby svatební host, snažila se chovat zcela normálně a přirozeně. Jenže pes se nedal oklamat. Vycítil, že něco není úplně v pořádku, a začal na ženu štěkat a dorážet. Žena se snažila psa odehnat, to se jí ale vůbec nedařilo. Dorážení psa ji začalo odehnávat dál a dál od ostatních svatebčanů.

Pes se nevzdával, jeho instinkt mu velel jednat. Ženu odstrkoval a nakonec i tahal za šaty co nejdál od ostatních. Hosté už chtěli ženě přispěchat na pomoc, když tu se psovi povedlo odhrnout lem šatů výš a ostatní uviděli důvod pejskova řádění. Pod šaty ženy se skrývala bomba. Byla to sebevražedná atentátnice, která na svatbu přišla s cílem zabít co nejvíc osob.

Pes obětoval svůj život

Než stihl kdokoliv cokoliv udělat nebo říct, bomba explodovala. Žena i pes na místě zemřeli, nikdo jiný ale nebyl zraněný. Pes obětoval svůj život a zachránil desítky lidí před tragickou smrtí. Sebevražedné atentáty jsou v Nigérii stále poměrně velkým problémem. Zprávy o takových útocích přicházejí skoro každý měsíc.

Asi největší a nejznámější radikální organizací je Boko Haram, islamistická povstalecká skupina, která chce z Nigérie vytvořit ryze muslimský stát založený na striktním výkladu práva šaría. Na svědomí má tato skupina několik desítek tisíc obětí. Teroristé verbují do svých řad především členy z chudých oblastí, jelikož nedostatek vzdělání a materiální nedostatky jsou pro zfanatizování živnou půdou. Operují především na severu Nigérie.