Pes nejen nejlepší přítel, ale také zachránce. Zraněného muže zahříval celých 20 hodin

Pes je odvěký přítel člověka, je také oblíbeným domácím mazlíčkem, kterého miluje celá rodina. Pes však může také zachránit svému majiteli život, stejně jako se stalo v případě Boba, kterého jeho fena zachránila před jistou smrtí. Zahřívala jej po celých 20 hodin, aby přežil a přečkal mrazivou noc, kdy byl opuštěný a zraněný v pustině. Stejně láskyplně jako se staral Bob o svého mazlíčka, postarala se Kelse o něj ve chvíli, kdy to potřeboval.

20 hodin bezmoci s fenkou v náručí

Bob se vydal za chladného mrazivého večera ven jen nalehko, aby přinesl dříví na přiložení. Bohužel však uklouzl na ledu a nešťastně spadl na záda, po pádu zaslechl křupnutí a pak se nemohl ani pohnout. Jak zavolat pomoc, když manželka zůstala v domě a nejbližší sousedé bydlí téměř na míli daleko? Chvilku poté, co Bob spadl, přiběhl s pomocnou tlapkou zlatý retrívr. Fenka Kelse po dobu 20 hodin Boba zahřívala a olizovala, aby neupadl do bezvědomí.

Bez možnosti pohybu

Okamžitě po pádu Bob věděl, že je zle, protože křupnutí mohlo znamenat jediné, a to zlomeninu obratlů. Pohybovat totiž mohl pouze rukama a lokty. Nebýt Kelse, už by zde nebyl, protože by v mrazivé divočině umrzl. Fenka po celou dobu ležela na majiteli a olizovala ho, aby jej zahřála. I lékaři věří, že nebýt chrabrého chování psa, Bob by již mezi živými nebyl. Po celou noc zahřívala jeho zraněné tělo, aby nedošlo k podchlazení a nedopustila, aby upadl do bezvědomí, ze kterého by se již neprobral.

Čtěte také: Třicet let od úmrtí Rudolfa Hrušínského. Vzpomínka na nezapomenutelného herce.

Pomoc přišla po 20 hodinách

Bob trávil v lese dlouhé hodiny, stejně tak Kelse byla často venku, proto si nikdo nevšiml, že jsou venku déle než obvykle. V mrazivém počasí nebyl nikdo ze sousedů venku, aby zaslechl na tu dálku výkřiky o pomoc. Až po 20 hodinách Boba našel náhodně soused, který okamžitě zalarmoval pomoc a zavolal záchranku. Bob byl převezen do nemocnice na jednotku intenzivní péče, protože byl podchlazený a trpěl nepravidelným srdečním rytmem.

Po operaci se učí zase chodit

Bob také podstoupil nutnou operaci dvou poškozených a zlomených obratlů, které tlačily na míchu a vlivem toho se nemohl Bob hýbat. V této chvíli podstupuje Bob rehabilitační péči a učí se opět chodit. Jeho fenka Kelse mu zachránila život, jen díky ní zas mohou být spolu. Bob věří, že po rehabilitaci budou nejen spolu, ale vyrazí zase společně do lesa na procházku.