Pes umírá v utrpení: Tragédie ve zavřeném rozpáleném autě kvůli nelítostnému chování majitelů

Dvojice v Hluboké nad Vltavou nechala svého psího mazlíčka napospas horku v uzavřeném autě. Zvíře podle policistů ve vozidle trpělo nejméně hodinu, než bylo odvezeno na veterinární kliniku. Tam pes na následky horka a dehydratace uhynul. Případem se zabývá policie a majitelům zvířete hrozí trest odnětí svobody na tři roky. O incidentu informoval portál Blesk.

Procházka ve zvířecí zahradě skončila tragicky

Majitelé psa si v pondělí vyšli na procházku do zoologické zahrady Hluboká. Svého zvířecího miláčka ale nechali v autě v otřesném horku. Psa si poté všimla kolemjdoucí dvojice, která zvíře natočila a zavolala na policii. Zanedlouho se k autu vrátili i majitelé, kteří tvrdili, že pes byl zavřený v autě pouze čtvrt hodiny. Majitelé psa lhali o jeho zdravotním stavu.

Majitelé lhali o zdravotním stavu psa

Svědecká dvojice, která pejska našla a snažila se ho z rozpáleného vozu zachránit, majitele poté kontaktovala. Zajímali se o jeho zdravotní stav. Podle nich jim majitelé lhali, že je v pořádku, jak řekli pro deník Blesk. Pes totiž prý na veterinární klinice podlehl svým zraněním. Dvojice se rozhodla na vlastníky zvířete podat trestní oznámení.

Čtěte také: Co se stalo v MHD? Žena si chtěla sednout vedle muže na volné sedadlo. Co následovalo několik sekund po tom, to sedícího pána doslova šokovalo. Co se mu přihodilo?

Tragický konec na veterinární klinice

Pes zemřel Jak nakonec potvrdila policie, zvíře bylo v urgentním stavu převezeno k místní veterinářce, kde týž den večer ale uhynulo. „Majitelku psa tak čeká nepříjemné vyšetřování,“ řekl Blesku policejní mluvčí Jihočeského kraje Jiří Matzner.

Nebezpečí pro zvířata zanechaná v autech

Případy, kdy lidé nechají zvíře v autě, se podle policistů každoročně opakují. Přitom jen několik minut v uzavřeném vozidle rozpáleném na slunci stačí způsobit zvířeti zdravotní komplikace.