Pes utrpěl dvě mrtvice, a proto s ním nyní rodina střídavě spí

Většina lidí považuje svého pejska za člena rodiny. Jakmile zestárne a přijdou nemoci, není to jednoduché. To ale neznamená, že na svého psa zapomenete. Spike je záchranářský pes, který se dostal před 9 lety do adoptivní rodiny Catherine Morrisové v Yorkshiru. Neustále se snažil dostat nahoru do patra, i když byl na to již příliš starý. Nechtěl ale zůstat sám.

https://animalchannel.co/

Pes se cítí v bezpečí, když spí se svými lidmi

Spike se velmi rychle naučil spát v posteli s Catherine nebo jejími rodiči. Dokonce často spal i pod dekou, protože k nim chtěl mít velmi blízko. Bohužel je psovi již 14 let a prodělal dvě mrtvice. Jeho zdravotní stav není vůbec dobrý a chůze po schodech je pro něj velmi náročná. Z tohoto důvodu se rodina rozhodla učinit zajímavá opatření.

https://animalchannel.co/

Několik dní po mrtvici nemohl Spike sám stát, takže ho rodina musela po domě nosit. Postupně se naučil znovu chodit, ale byl velmi slabý. Chůze do schodů proto nebyla možná. Rodina měla strach, aby si Spike na schodech neublížil a postavili před schody dětskou ohrádku. Stále ale měli strach, že pes bude chtít ohrádku přeskočit, a proto museli udělat ještě jednu věc.

https://animalchannel.co/

Spánkový režim rodiny se hodně změnil

Catherine napadlo, že budou spát se Spikem v přízemí na gauči. „Tento nový rozvrh začal, když jsem byl pryč na univerzitě, takže moji rodiče trávili střídavě noci dole se Spikem. Od té doby, co jsem se vrátil domů, jsem se připojil k rotaci, takže celkově se mezi námi třemi o něco více vyspíme,“ řekla Catherine.

https://animalchannel.co/

Spike se stal nedílnou součástí jejich rodiny. Jsou pro něj proto ochotní udělat cokoli, aby se měl dobře. Její táta nosí Spikovi vodu a jídlo a někdy ho dokonce ručně krmí, aby se ujistil, že se pes dostatečně nají. Můžeme jen doufat, že Spike zůstane s rodinou po dlouhou dobu a užijí si jeho přítomnosti naplno. Až do konce jeho života mu budou zaručeně poskytovat veškerou lásku na světě.

https://animalchannel.co/

Zdroj: animalchannel.co