David Hampl
17 listopadu, 2022
, ,

Mnoho psů přijde do útulku a během pár dnů najdou nový domov. Bohužel někteří tam tráví celé měsíce nebo roky. Život v kleci pro ně není příjemný, ale nic jiného jim nezbývá. Pracovníci útulku se o ně samozřejmě dobře starají, ale rodina to není. Jeden pes zůstal tak dlouho přehlížený, až skončil v celém útulku úplně sám. Téměř se vzdal naděje, když se konečně objevili lidi pro něj.

https://pl.newsner.com/

Šťastný konec pro krásného psa

Pes se jménem Capone je křížencem stafordšírského teriéra. V útulku strávil několik let. Pracovníci útulku vůbec nečekali, že bude trvat tak dlouho, než mu někdo otevře srdce. Jednoho dne si ho rodina odvedla. Bohužel psa po roce do útulku znovu vrátili. To nebohému psovi rozhodně nezvedlo náladu. Pravděpodobně měl pocit, že ho žádný člověk nechce.

„Hodně zhubl, protože prostě neměl chuť, jakou měl doma,“ řekla Carly Quinnová, která pracuje v útulku pro zvířata. „Bylo velmi těžké ho přimět k jídlu. Denně jsme ho museli pokoušet pamlsky a různým mokrým jídlem. Byl zlomený.“ Něco takového by neměl zažít žádný pes. Capone chtěl jen rodinu, se kterou by mohl žít a která by ho měla ráda. Nic jiného od života nechtěl.

https://pl.newsner.com/

Návrat do útulku byl těžký, ale ne trvalý

Capone neměl v útulku příliš mnoho štěstí. Hodně lidí o něj projevilo zájem, ale nikdy se pro něj nevrátili. Nakonec zůstal v útulku jediný, kdo nenašel rodinu. „Všechny kotce byly prázdné, kromě jednoho, který patřil sladkému, klidnému a laskavému psovi Caponeovi,“ vzpomíná Carly. Na začátku roku 2019 mu bylo 7 let a stále neměl rodinu. A stále žil v útulku.

Pracovníci se nevzdávali a zveřejnili jeho příběh na Facebooku. Tam ho uviděli manželé Ashlee a John Longovi. Do Caponeho se okamžitě zamilovali. Rozhodli se, že ho adoptují a přivedou ho do svého domova. Ten jim to oplatil nádherným úsměvem s vědomím, že má konečně po mnoha letech milující rodinu. Pracovníci plakali radostí, když Capone opouštěl útulek jako poslední opuštěný pes.

https://pl.newsner.com/

Zdroj: pl.newsner.com

Sdílejte článek