Pětiletý chlapec s demencí zapomněl na jeho rodinu. Podívejte se na reakci, když poprvé pozná své rodiče

Přinášíme vám příběh malého chlapce, který zapomněl na to, jak vypadají jeho vlastní rodiče. Trpěl velmi vzácným typem dětské demence a díky lékařskému zákroku má konečně možnost je poznat. Do hlavy mu byl implantován speciální čip, který pomáhá řídit činnost chlapcova mozku.

Reklama

Poškozený mozek malého chlapce

Malý pětiletý chlapec jménem Harley Bond byl diagnostikován se syndromem Sanfilippo, když mu byly pouhé tři roky. Od té doby trpí vzácným typem demence, která způsobuje trvalé poškození mozku. Jakmile se to jeho rodiče dozvěděli, totálně je to zlomilo. Chlapec je totiž přestal poznávat, natož aby je oslovoval jako maminka a tatínek.

Reklama

Nekončící léčba

Naštěstí měl chlapec velké štěstí, protože byl zařazen do nového klinického výzkumu v nemocnici. Díky tomu se po čase začaly dít zázraky, neboť chlapec začínal své rodiče znovu poznávat. Šlo o velmi náročný proces léčby, která stále probíhá a pravděpodobně nikdy neskončí. Chlapci byl do hlavy implantován speciální čip, který uvolňuje malé množství enzymu, které v mozku chybí. A právě ztráta tohoto enzymu způsobovala příznaky nemoci. I přes to, že má chlapec občas horší den, jsou rodiče nadšeni, že se zdravotní stav chlapce celkově lepší. Tráví s ním proto velké množství času.

Těžké časy rodičů

Maminka se stala jeho pečovatelkou na plný úvazek. Moc dobře si pamatuje na náročné měsíce, kdy je chlapec nepoznával. Pro rodiče to musí být opravdu těžká rána. Je velmi ráda, že se léčba daří, protože jim neustále dává naději do budoucna. Jsou si vědomi toho, že se chlapec nikdy nevyléčí, ale jsou vděční za každý okamžik, jenž mohou strávit se svým synem.

Reklama

Podle jeho tatínka to bylo asi takhle. Chlapec se narodil úplně v pořádku a dobře rostl a vyvíjel se. Pak se ovšem něco změnilo, protože začal být často nachlazený a začínal ztrácet řeč. S dětmi v parku přestával být akční a už si nehrál tak jako dříve. Přestával si pamatovat jednoduché věci, jako například chození na toaletu nebo co bylo k jídlu.

Naděje na záchranu

Byl proto odvezen do nemocnice, kde mu bylo nabídnuto místo ve výzkumu jeho paměti. Naštěstí měl dobrou paměť, takže začala existovat naděje, že bude zachráněn. I přesto několik měsíců stále nevěděl, kdo jsou jeho rodiče. Rodiče se proto snažili udělat vše, co bylo v jejich silách, aby zůstal pozitivní a dostal veškerou psychickou podporu. Od doktorů věděli, že děti s tímto syndromem se málokdy dožijí dospělosti, a proto s ním trávili opravdu každou možnou chvíli.

Chlapec dostal do hlavy speciální čip, který zastává funkci substituční enzymatické terapie zaměřené přímo na mozek. Celosvětově prodělalo nebo prodělává tento test 22 dětí. Rodina stále pevně doufá ve zlepšení chlapcova stavu a z celého srdce si přeje, aby mohl prožít šťastný život.

Reklama