Pivo jako pomůcka i lék: poznejte blahodárné účinky zlatavého moku

Že Česká republika je pivním národem, to není žádná novinka. Věděli jste však, že tento populární nemusí sloužit pouze ke konzumaci v hospodě s přáteli? Tento populární alkoholický

Snížení rizika rakoviny

Látkou, která je účinná v prevenci i dalšímu rozvoji rakoviny, je obyčejný chmel. To potvrdily i mnohé vědecké studie. Vzhledem k tomu, že se jedná o jednu ze základních složek piva, není tvrzení o prospěšnosti konzumace tohoto oblíbeného nápoje pouhou výmluvou.

Péče o pleť

Pivní lázeň je efektivním nástrojem v péči o pokožku. Ostatně na této bázi fungují veškeré pivní procedury. Tu si můžete dopřát i v pohodlí domova. Stačí do vody libovolné teploty (tedy takové, aby voda byla především vám příjemná) nalít litr piva. Následná koupel by měla trvat alespoň 20-30 minut. Složky obsažené v pivu pokožku regenerují, odstraňují odumřelé buňky, a zlepšují její prokrvení. Pivní koupele jsou vhodné i při ekzému, výrazně přispívají ke zmírnění jeho nepříjemných příznaků. Pivo pomáhá i v péči o vlasy. Ty díky němu budou lesklejší a celkově zdravější. Jednoduše si jím své vlasy před umýváním opláchněte a krátce promasírujte, a to alespoň jedenkrát týdně.

Čtěte také: Proč nesmí brokolice chybět ve vašem jídelníčku?

Zlepšení chuti masa

Ke změkčení masa však pouze pivo nestačí. Z důvodu vyšší kyselosti alkoholu nedojde k měkkosti a křehkosti. K té dopomůže přidání soli. Zvýrazní se tak nejen jeho struktura, ale i chuť. Zajímavostí je, že recepty obsahující pivo nejsou ryze českou záležitostí, jak by se mohlo zdát. Zlatavý nápoj se využívá i ve francouzské, anglické či dánské kuchyni.

Obnovení lesku měděných hrnců

Trápí vás zašlost vašich měděných hrnců? Dopřejte jim pivní lázeň. Tam je chvíli ponechejte. Po vyjmutí je pečlivě omyjte.

Snížení rizika vzniku ledvinových kamenů

Pravidelná konzumace (samozřejmě s mírou) přispívá ke správné funkci ledvin. Jak je to možné? Tyto životně důležité orgány pročišťuje od nánosů písku, který se posléze může zformovat do podoby ledvinových kamenů.

Přírodní past na hmyz

Chcete se zbavit otravného hmyzu? Vyrobte si jednoduchou a zároveň účinnou past. Je to jednoduché. Do plastové lahve nalijte trochu piva. Ponechejte ji na místě, kde vás nepříjemná havěť obtěžuje nejčastěji. Již po pár hodinách se zde nachytají a posléze utopí nepříjemné mouchy i vosy. Tím to ale nekončí. Pivo můžete využít i v boji proti slimákům. Jako nádobu tentokrát využijte plechovku. Zanedlouho v ní budou plavat těla nenasytných plžů.