Redakce ProSvět.cz
21 prosince, 2018

Pláčete u filmu? A myslíte si, že je to projev slabosti, takže své slzy často schováváte? V tom případě už to nikdy nedělejte, protože se není za co stydět! Podle odborníků je naopak schopnost rozplakat se u filmu projevem velké síly!

Už se vám někdy stalo, že jste se u filmu rozplakali? Pokud jste zrovna nečekali miminko a vaše hormony nebyly jako na horské dráze, pak jste si možná sami o sobě pomysleli: "ježíšmarjá, co jsem to za ubulence" nebo něco podobného. Chyba. Pokud pláčete u filmu, pak jste ve skutečnosti daleko silnější osobnost, než jste si možná mysleli.

Proč byste se neměli stydět za to, že pláčete u filmu?

Rozplakat se i filmu není žádná ostuda, ba spíše naopak. Pokud vás totiž dokáže rozplakat film v televizi, pak patříte mezi lidi, kteří dokážou soucítit s druhými. V současné době se setkáváme spíše s takovým typem lidí, kterým jsou ti druzí naprosto ukradení, lhostejní a něco jako soucítění s nimi je pro ně doslova španělská vesnice.

Vy jste ale naprostý opak, dokážete prožívat a procítit to, co cítí jiní a věřte nebo ne, tahle schopnost si vyžaduje velkou dávku síly, i když jste si možná až do této chvíle mysleli, že je to spíše projevem slabosti.

Jste natolik silní, abyste snesli bolest druhých

Pokud pláčete u filmu, vypovídá to o vás, že jste dostatečně silný člověk na to, abyste dokázali snášet bolest druhých a abyste dokázali porozumět tomu, co zrovna prožívají, co cítí a co se s nimi děje. A je úplně jedno, jestli jde o vymyšlenou postavu, která existuje pouze ve filmu, to v tomto případě nehraje vůbec žádnou roli.

Sdílejte článek