Plastová láhev na záhonu vyřeší vaše problémy se zavlažováním

Dnes se podíváme na zajímavý nápad, který by měl znát každý majitel zahrady. Jde o metodu, díky které si můžete velmi snadno a levně vytvořit vlastní zavlažovací systém zahrady jen pomocí starých prázdných plastových lahví. Za tento systém nezaplatíte prakticky žádné peníze, a přitom se dočkáte geniálního způsobu zavlažování své zahrady. Podívejme se, jak na to.

Co budete potřebovat?

Obrovskou výhodou tohoto triku je fakt, že potřebujete jen tři věci. První je 2 litrová plastová láhev, druhou je šroubovák s ostrým koncem nebo jiný nástroj na vrtání a poslední je voda. Výroba je neuvěřitelně jednoduchá a výsledky jsou úžasné. Uvidíte, že vám ovoce, zelenina i okrasné rostliny budou vděčné za neustálou vláhu, kterou si vezmou kdykoli, kdy ji budou potřebovat. Tento trik můžete navíc použít nejen na zahradě, ale také ve větších květináčích.

https://www.tudasfaja.com/

Výroba zavlažovacího systému je velmi jednoduchá

Vezměte do ruky vrtačku nebo šroubovák s ostrým koncem. Na dně láhve vytvořte dva menší otvory. Další dva otvory udělejte také po stranách láhve. Naplňte láhev vodou a zkontrolujte, jestli jsou díry dostatečně velké na to, aby jimi proudila vody. Neměla by téct ani příliš rychle ani příliš pomalu. Poté vykopejte v zemi malou jámu vedle zeleniny, ovoce nebo květin. Vložte do díry připravenou láhev tak, aby hrdlo mírně koukalo ven nad zemí.

Čtěte také: I plastová okna vyžadují péči

Poté láhev naplňte vodou. Udělat to můžete ideálně zahradní hadicí. Jednou za čas můžete do láhve přidat také tekuté hnojivo, které se tímto způsobem dostane rovnoměrně do půdy. Kořeny budou tímto způsobem získávat vláhu pomalu a nepřetržitě. Víčko můžete zašroubovat zpět, ale nemusíte. Když ho nasadíte zpět, voda bude vytékat pomaleji. Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a budete zaručeně spokojeni.

https://www.tudasfaja.com/

Zdroj: tudasfaja.com