Muž si nečistil zuby 20 let

Zanedbávání dentální hygieny může vést až k ohrožení vašeho života v závislosti na závažnosti poškození chrupu. Pokročilé problémy a zanedbané případy mohou vést k opravdu závažným zdravotním komplikacím. Problémy se zuby se dokážou během jednoho týdne dramaticky zhoršit. A pokud návštěvu u odborníka zcela vynecháte, riskujete. O jednom takovém případu je i náš dnešní článek. Jde o muže, který nejen, že nenavštívil lékaře. On si ani dvacet let zuby nevyčistil.

Dnes má tento mladík úsměv jako filmová hvězda

Tento mladý muž měl zuby v katastrofálním stavu. Poté, co se dostal do péče lékařů se jeho chrupu dostalo řádné péče a pozornosti. Dnes má úsměv, za který by se nemusel stydět žádný herec. Mladík své zuby dvě dekády zanedbával. Navíc se bál zubařů, takže ani k žádnému nešel. Nakonec se ale přesto odhodlal a k zubaři zašel. Výsledek vás překvapí.

Zanedbávání dentální hygieny

Nikdy si neosvojil základní návyky, co se týče čištění zubů. Chyba byla zřejmě i na straně jeho rodičů, protože jak sám říká, nikdy ho k tomu nevedli a nehlídali ho, zda to dodržuje. Naposledy ho někdo, ohledně této věci, hlídal ve školce. Kvůli fatálnímu zanedbání dentální hygieny byl jeho chrup v katastrofálním stavu. K zubaři přišel s několika kazy a infekcemi ústní dutiny. Katastrofa.

Čtěte také: Íránská dívka si podmanila svět internetu díky své neskonalé kráse. Seznamte se se sedmiletou Mahdis

„Chtěl bych pracovat ve sportovním odvětví nebo jako fyzioterapeut. Bohužel nemůžu kvůli svým zubům. Vypadají hodně špatně,“ stěžoval si mladík během televizní show, do které byl pozván. Svěřil se a litoval, že je tak nezodpovědný. Poté, co ho doktor prohlédl zahájil důkladné čištění a spravování mladíkova chrupu ve své ordinaci. Jedenáct zubů muselo být odstraněno kvůli zubnímu kazu. Zvláštní bylo, že většina z nich měla zdravé kořeny.

Nová pravidla

Ještě před vytvořením nových implantátů a umělých zubů, zubař poprosil mladíka, aby se nad něčím zamyslel. Požádal ho, aby přestal pít slazené nápoje a jíst sladká jídla. K tomu přidal železné pravidlo-zuby je třeba čistit pravidelně. Stejně tak používat dentální nit a ústní vodu.

Jakmile na sobě mladík zapracoval, lékař mu odstranil všech jedenáct poškozených zubů a nahradil je novými, umělými. Šlo o zdlouhavou a nepříjemnou proceduru. Ta ale rozhodně stála za to. Díky novému a zářivému chrupu získal zpět ztracené sebevědomí.

https://www.youtube.com/watch?v=91Eg7nzBPqw

„Jsem teď mnohem šťastnější. Rozhodl jsem se, že si teď začnu plnit sny,“ svěřil se. Také dodal, že je nyní rozhodnutý pevně dodržovat hygienická pravidla, která mu znovu osvětlil zubní lékař. Prevence je totiž nejlepším způsobem, jak udržet vaše zuby zdravé a úsměv krásný. K tomu přidejte pravidelné návštěvy u zubaře a uvidíte, že problémy se vám vyhnou.