Po rekordně teplé neděli čeká Česko další slunečný den a až 23 stupňů

Po rekordně teplé neděli čeká Česko další slunečný den, teploty by měly vystoupat až na 23 stupňů Celsia. Informoval o tom dnes na twitteru Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V úterý začne pršet a od poloviny týdne se postupně ochladí.

„Příliv teplého vzduchu od jihozápadu na naše území po okraji tlakové výše nad východní Evropou bude vrcholit,“ uvedl v dnešní předpovědi web ČHMÚ. Na horách bude kolem 15 stupňů, pro Šumavu očekává předpověď 18 stupňů Celsia.

pexels.com

Od úterý se obloha zatáhne, mělo by být zataženo s deštěm nebo přeháňkami a teplotami do 20 stupňů Celsia. Ve středu bude pokles teplot pokračovat. Denní maxima nepřekročí 15 stupňů, ke konci pracovního týdne bude polojasno a 13 stupňů Celsia. O víkendu se mírně oteplí, ale bude zase pršet.

Čtěte také: Po přečtení tohoto už Vás nikdy ani nenapadne obložit si záchod toaletním papírem. NIKDY!

pexels.com

V neděli byly rekordy pro 16. října překročeny na 20 meteorologických stanicích ze zhruba 160 meteorologických stanic, které jsou v provozu alespoň 30 let. „Ve Strakonicích se teplota vzduchu dostala na rovných 25 stupňů Celsia, můžeme tedy říci, že na této stanici zaznamenali letní den,“ uvedl dnes ČHMÚ.

Zdroj: ČTK