Po rozchodu může přijít to nejlepší ve vašem životě

Překonat rozchod je těžké, i když se s ním každý vyrovnává po svém. Někdy je emocionální propast tak hluboká, že nevíme, jak oddělit realitu od našich strachů. Stalo se to snad každému z nás – zamilovali jsme se, odhalili někomu svou duši a dali mu klíč k našim nejhlubším a nejtemnějším tajemstvím. Investovali jsme do vztahu čas, energii a sami sebe. To vše s nadějí, že nás ten druhý bude milovat stejným způsobem.

https://www.pexels.com/

Někdo není takový, jaký se zdál

I když se časem ukázalo, že naše láska byla větší než ta partnerova, rozhodli jsme se věřit, že se to změní. Možná za to může přirozená potřeba člověka něčemu věřit. Mysleli jsme si, že když ten druhý uvidí, že naše láska je čisté a skutečná, bude se k nám chovat lépe a i on nám začne dávat najevo, jak mu na nás záleží.

Bohužel, někteří lidé se nemění. Když nám dojde, že člověk, o kterém jsme si mysleli, že je skvělý a dokonalý, takový vůbec není. Vůbec to nebyl ideální partner, jakého jsme si vysnili. Nakonec nám dojde, že nikdy neměl zájem udělat si na nás čas. Nikdy ho nezajímaly naše pocity a nikdy s námi nechtěl plánovat budoucnost, jaká by vyhovovala oběma.

Čtěte také: Žena si vzala hluchoněmého muže a rodina se jí zřekla

https://www.pexels.com/

Po rozchodu může přijít lepší vztah

Vlivem těchto pocitů pak dochází k neodvratnému rozchodu, což nás může na dlouhou dobu uvést do stavu deprese. Ale to, že se právě teď cítíte ztracení a nevidíte nic pozitivního, neznamená to, že už není žádná naděje. Žijete. A to znamená, že bez ohledu na to, jak zoufale se cítíte, uvnitř vašeho srdce hoří malá jiskra.

To, že nám někdo ublížil, neznamená, že už nezažijeme lásku. Jenže po bouřce někdy přichází krásná duha. Jednoho dne potkáte lásku svého života a pak si teprve uvědomíte, co je skutečný cit. Pochopíte, proč to s ostatními nevyšlo. Tato osoba udělá cokoliv, aby vám pomohla se uzdravit a stát se vaší druhou polovičkou. Zamiluje si vaše nedokonalosti a ukáže vám, že vše se děje z nějakého důvodu.

Zdroj: newsitamea.gr