David Hampl
9 září, 2019

U politiků jsou mediálně hodně diskutovaná při zahraničních návštěvách konkrétní jednání, ale jejich ženy jsou kromě reprezentace dané země ostře sledované i z hlediska módy. Jinak tomu není ani v případě České republiky. U nás mezi nejčastěji politiky, kteří podnikají cesty do zahraničí, patří premiér Andrej Babiš se svou ženou Monikou. Ta roli módní ikony plní více než svědomitě a jinak tomu nebylo ani při návštěvě Turecka.

Monika Babišová a její móda

Politická setkání jsou novináři velice sledované události. Málokdy zahraniční médi hovoří i o módní stránce doprovodu politiků. Výjimku však u Moniky Babišové tentokrát udělali, protože její modely rozhodně stojí za povšimnutí. Není ale jedinou ženou, o jejíž vkus se mezinárodní noviny aktuálně zajímají. Mezi další patří například:

  • Kate Middleton (manželka britského prince Williama, vévody z Cambridge)
  • Meghan Markle (manželka britského prince Harryho, vévody ze Sussexu)
  • Melanie Trumpová (manželka amerického prezidenta Donalda Trumpa)

Právě k Melanii Trumpové, manželce amerického prezidenta a bývalé modelce, bývá po módní stránce Monika Babišová velice často přirovnávána. Svým stylem jsou si skutečně velice podobné. Moniku Babišovou zkrátka jen tak někdo nepřehlédne a to nejen díky její výšce, ale také díky jejímu stylu. Je vidět, že pro Moniku společenské a formální oblečení rozhodně nepředstavuje nutné zlo při návštěvách zahraničí – právě naopak.

Zazářila i v Turecku

Jinak tomu nebylo ani při minulé návštěvě zahraničí, kdy premiér Andrej Babiš zavítal do Turecka, kde se potkal s prezidentem Recepem Erdoganem. Pro tuto návštěvu Monika Babišová zvolila delší a v pase převázané šaty černé barvy a k nim si vzala černé boty do špičky s plochou podrážkou. Jako doplněk pak měla módní i praktické sluneční brýle. Zkrátka jednoduchý avšak elegantní model, jakým vždy vyniká a díky kterým sklízí v porovnání s usedlými kostýmky jiných žen velký úspěch.

Sdílejte článek