Podívejte se na první záběry z nové vánoční pohádky „Tři princezny“. Premiéru bude mít na štědrý den!

Vánoční období v České televizi je vždy plné očekávání a nadšení. Každoročně diváci netrpělivě vyhlížejí premiéru nové vánoční pohádky, která se stala nedílnou součástí oslav konce roku. Pro rok 2024 je připravena zcela výjimečná vánoční pohádka s názvem „Tři princezny“, která slibuje nezapomenutelný zážitek.

Tato pohádka je režijním debutem v žánru Tomáše Pavlíčka, držitele Českého lva za režii snímku „Přišla v noci“. Tři hlavní hrdinky, chytrá Sofie, odvážná Leona a krásná Flóra, se vydávají na dobrodružnou cestu, aby zachránily své království. Čeká je cesta plná nástrah, problémů a nečekaných zvratů. Jak se jim podaří zvládnout úkoly, které jim osud připravil? Sledujte novou vánoční pohádku a nechte se unést magií Vánoc!

ČSFD: Photo © Miroslav Kučera / Česká televize

Tři princezny: Příběh o výrazných hrdinkách

Vánoční pohádka „Tři princezny“ slibuje zcela nový pohled na tradiční vánoční příběh. Tvůrci se rozhodli soustředit na tři výrazné hrdinky – chytrou Sofii, odvážnou Leonu a krásnou Flóru. Tyto urozené slečny se řídí stejným mottem jako Tři mušketýři – „Jedna za všechny, všechny za jednu“.

Jak prozradil režisér Tomáš Pavlíček, již název pohádky jasně naznačuje, že se jedná o příběh silných a nezávislých žen, nikoli o hrdinech v tradičním slova smyslu. Hlavní myšlenkou je důraz na spolupráci a vzájemnou pomoc. Když si hrdinky navzájem pomohou, mají větší šanci úspěšně překonat všechny nástrahy a zachránit své království.

ČSFD: Photo © Miroslav Kučera / Česká televize

První záběry z natáčení v Českém Švýcarsku

Natáčení pohádky „Tři princezny“ začalo v lesích Českého Švýcarska, které před dvěma lety zasáhl rozsáhlý požár. Tato spálená krajina se tak stala ideální kulisou pro dobrodružství tří princezen.

Na koních v dobových kostýmech se v těchto malebných scenériích prohánějí herečky Josefína Marková (princezna Sofie), Dorota Šlajerová (princezna Leona) a Sára Černochová (princezna Flóra). Každá z nich přináší do role svou osobitost a přispívá k vytvoření nezapomenutelných postav.

Josefína Marková, která se již objevila ve filmové sérii Jana Hřebejka „Zahradnictví“, se do fantasy role okamžitě vžila. Její postava Sofie má být tou rozumnou a rozvážnou sestrou, která dává pozor na své temperamentnější sourozence. Sára Černochová zase prožívá svůj herecký debut v roli krásné, ale ne zcela bystré princezny Flóry. A Dorota Šlajerová, známá z filmu „Sucho“ nebo seriálu „Ochránce“, ztvárnila odvážnou a nebojácnou princeznu Leonu, která je připravena bránit své sestry mečem v ruce.

ČSFD: Photo © Miroslav Kučera / Česká televize

Natáčení na unikátních lokacích

Kromě nádherných lesních scén v Českém Švýcarsku se štáb „Tří princeznách“ vydal i na další zajímavá místa. Diváci se mohou těšit na záběry natočené na zámku Hrubý Rohozec, hradě Bouzov, v Tiských skalách, v lomu Homolák, na Skryjských jezírkách či v Malé a Velké Americe.

Režisér Tomáš Pavlíček si pro svou první pohádku vybral opravdu unikátní lokace, které mají potenciál dodat příběhu ještě větší magičnost a atmosféru. Spálená krajina Českého Švýcarska bude kontrastovat s majestátností hradů a zámků, zatímco skalnaté útvary a jezírka vnese do děje tajemnou notu.

Ambiciózní cíl tvůrců je natočit celou pohádku za pouhých 23 dní. Přestože se jedná o velmi krátký časový rámec, štáb se do práce pustil s nadšením a odhodláním doručit divákům opravdový vánoční zážitek.

ČSFD: Photo © Miroslav Kučera / Česká televize

Hvězdné obsazení

Kromě tří mladých hereček v hlavních rolích se v pohádce „Tři princezny“ objeví i řada známých a oceňovaných hereckých osobností. Jedním z nich je Josef Trojan, který se v roli prince Felixe poprvé představí v pohádkovém žánru.

Trojan je známý především z dramatických rolí, za kterou byl dokonce nominován na Českého lva. Nyní se pokusí najít rovnováhu mezi mírnou stylizací a civilností, aby jeho postava pohádkového prince byla divákům přesvědčivá a sympatická.

Dále v pohádce uvidíme Kláru Melíškovou, Martina Pechlát a Annu Šiškovou. Scénář má na svědomí scenáristka Hana Cielová a Zdeněk Jecelín, spoluautor scénáře ke sci-fi thrilleru „Bod obnovy“.

Návrat ke kořenům: Vánoční pohádky na ČT

Vánoční pohádky vysílané Českou televizí mají dlouholetou tradici sahající až do roku 1993. V prvních deseti letech to byly převážně televizní premiéry celovečerních snímků, které již byly dříve promítány v kinech.

Od roku 2003 se však trend změnil a ČT začala vysílat především televizní filmy vyrobené speciálně pro tuto příležitost. Tyto pohádky si tak odbývají svoji premiéru přímo na Štědrý večer. Diváci se mohou těšit na nové příběhy, originální postavy a neotřelá zpracování tradičních motivů.

Vánoční pohádka „Tři princezny“ se tak řadí do této dlouhé řady oblíbených vánočních snímků, které se staly nedílnou součástí oslav konce roku. Nový příběh plný dobrodružství, humoru a kouzel jistě nadchne diváky všech věkových kategorií.

Zdroj: Blesk.cz