Jakou podložku na cvičení kupit, a jak ji použít? | ProSvět.cz
Menu

Jakou podložku na cvičení koupit, a k čemu všemu se dá využít?

Posilování - podložka

Jak už jsme zmínili, není to jenom o barvě. Každý, kdo s podložkou na cvičení teprve začíná pracovat, zřejmě sáhne po levnější verzi vyrobené z pěny. Je to opodstatněný výběr, protože neví, co od ní čekat, a jestli vůbec u cvičení na podložce zůstane. Ale jakou vybrat, když chcete cvičit dlouho a pravidelně? Na většinu cviků vybírejte silnou s paměťovou pěnou, na jógu potom tu ze syntetického kaučuku.

Podložka na aerobik

Takové podložky jsou sice cenově náročnější, ale investice se vyplatí. Tip máme i pro ekology: podložka z juty je tvořena ve spodní části z gumy, a ve vrchní části z přírodní gumy a juty. Pro trochu jiné posilování je na výběr i kluzná podložka, s níž si můžete v malém provedení můžete zkusit kliky, ve větším se postavte a zjistěte, jestli udržíte rovnováhu.

  • Podložka na jógu má tloušťku 0,3 – 0,6 cm, délku 120 – 190 cm, a šírku 55 – 80 cm
  • Podložka na pilates má tloušťku 1,5 – 1,9 cm, délku 140 – 215 cm, a šířku 58 – 100 cm
  • Podložka na aerobic jsou užší než na pilates, mají šířku max. 60 cm, délkou do 200 cm, a tloušťkou zhruba srovnatelné (ale můžou být i tenčí, jak vám to vyhovuje)
  • Spíše pro domácí posilovnu (nebo fitness koutek) je potom vhodná zátěžová podložka (často v provedení „puzzle“), která je poměrně tlustá a tvrdá. Slouží jako podložka pod posilovací náčiní a k utlumení pádu závaží nebo činek.

Podložka na cvičení pilates

Podložku využijete při mnoha aktivitách

S podložkami na cvičení se setkáte kdekoliv, kde to voní sportem. Aerobik, fitko, pilates, jóga …ale nejvíce asi domácí cvičení.

Podložka na cvičení venku

A kde podložku na cvičení koupit?

Jestliže chcete zboží nejdříve vidět, stačí do jakékoliv větší kamenné prodejny specializované na sport (Sportisimo, InterSport, Decathlon apod.), případně vybrat v internetovém obchodu jako Alza, Sportago, inSportLine atd. Občas můžete na podložky narazit v obchodech Lidl nebo Tesco, obvykle jsou levnější a nemusí být tak kvalitní, ale je to jistá alternativa.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2

Líbil se vám článek?

Tisk
CVIČENÍ

Masáž chodidel není jenom oblíbená relaxační procedura, kterou tolik milujeme.…

Masáž chodidel je procedura kterou nejenom každý zná, ale také ji každý doslova miluje. Je skvělou volbou ve chvíli kdy…
CVIČENÍ

Dokonale štíhlé nohy můžete mít i vy! Až zjistíte, že…

Co souvisí s krásou? Rozhodně je to i štíhlá, na první pohled dokonalá postava. Na lidském těle je hned několik míst,…
CVIČENÍ

Tento ruský lékař způsobil revoluci v medicíně. Celý život se…

Tento špičkový ruský lékař se celý život věnoval problémům s páteří a také různým druhům rehabilitace. Během své práce zjistil mnoho…
CVIČENÍ

Zapomeňte na posilovny a kolektivní cvičení. Zlepšit svou kondici a…

Štíhlí bychom chtěli být všichni – ale se cvičením je občas problém. Pokud patříte mezi ty, kterým se nechce oblékat…
CVIČENÍ

Dal na rady ostatních a odmítl operaci. Rozhodl se, že…

Zdravotní problémy trápí lidstvo odnepaměti. Téměř každý z nás se několikrát za život potká s nějakou zdravotní obtíží, která ho většinou dovede…
CVIČENÍ

Chcete mít dokonalou postavu? Pokud ano, budete překvapeni, jaké cviky…

Každý, kdo se někdy v životě pokoušel shodit přebytečné kilogramy, nám dá jistě za pravdu, že horší úkol snad není. Tělo…