Pokud spíte se svou kočkou, pozor! Tohle musíte vědět! Podle některých názorů může být přítomnost tohoto zvířete pro lidské zdraví mnohem výraznější, než jste si kdy mysleli

Svět vědy již spousty let pozoruje chování zvířat v souladu s lidmi. Na základě mnohých poznání, souvisejících s touto problematikou, došli vědci společně s lékaři k obecnému názoru, že tam, kde lidé a kočky žijí v symbióze, se u lidí projevuje lepší obranyschopnost, zotavování se z nemocí nebo dokonce i celkově lepší zdraví. Tato stvoření v domácnosti nám dokáží vytvořit nejednu vrásku na obličeji všemožnými neplechami, které ztropí, avšak obecně dodávají domovu jeho přívětivou atmosféru.

Kočka jako společník

Tento domácí mazlíček nemusí být svým chováním a přístupem úplně pro každého, ale pokud vás přístup tohoto tvora hned neodradí, tak si ho jistě zamilujete. Co se koček týče, nemůžete je brát jako psy nebo jiná zvířata. Vyžadují zcela specifický a výjimečný přístup. Na oplátku, pokud s vámi něco je, to kočky díky vibracím, které vnímají, rozpoznají a svou blízkostí u postiženého místa, vám pomohou. Mezi příklady můžeme zařadit:

  • Kardiovaskulární choroby
  • Zdraví mozku

Pokud přihlédneme k bioenergetickým měřením, zjistíme, že nejblahodárnější vliv na nás mají koťata. Energie z těchto mláďat nám dodává spoustu pozitivní energie. Samice koček by, spíše než kocouři, měly prevenčně působit na oběhové a nervové soustavy.

Čtěte také: Rozcvičte svou mysl pomocí příkladů pro třeťáky

Kočky a kardiovaskulární onemocnění

Kočka, díky své uklidňující a pozitivní energii, má signifikantní dopad na vysoký krevní tlak lidí. Tím redukuje a současně i může pomáhat při prevenci oběhových problémů. Lidé, kteří ve svých domovech nechovají kočky, mají o třicet až čtyřicet procent vyšší šanci srdečního infarktu než jejich chovatelští přátelé, zjistila americká studie.

Vliv koček na mentální zdraví

Mezi chovem koček a lidskou pamětí se objevilo zajímavé spojení. Jedna z mnoha studií uvedla, že paměť jedinců, kteří chovají a hladí koťata, je lepší oproti kontrolní skupině, protože stimulují na svých dlaních paměťové body.