Policejní ochrana pro Lucii Borhyovou? Pronásledoval ji nebezpečný stalker!

V dnešní době se bohužel mnoho veřejně známých osobností musí potýkat s nebezpečným stalkingem ze strany neodbytných fanoušků. Jednou z těchto obětí je i česká moderátorka Lucie Borhyová. V tomto článku se podíváme na případ Lucie Borhyové, která se stala terčem nebezpečného stalkera a jak se s touto situací vypořádává.

View this post on Instagram

A post shared by Lucie Borhyová (@lucie_borhyova)

Případ Lucie Borhyové

Začátek stalkingu

V roce 2020 se Lucie Borhyová začala potýkat s obtěžováním ze strany jednoho ze svých fanoušků. Tento neodbytný fanoušek začal překračovat veškeré hranice a začal Lucii posílat hrozivé zprávy a dopisy. Lucie se cítila velmi vyděšená a bezmocná vůči tomuto nebezpečnému stalkingu.

Čtěte také: Lucie už má náhradu za Kollera: Příběh Úspěchu a Příprava na Velkolepé Oslavy 40. Výročí

Rozhodla se obrátit na policii a podat trestní oznámení proti svému stalkerovi. Policie rychle zahájila vyšetřování a identifikovala pachatele. Stalker byl zatčen a obviněn z obtěžování a vydírání. Soudní proces stále probíhá a Lucie doufá, že bude spravedlivě potrestán.

Ochrana a bezpečnostní opatření

Po incidentu se Lucie rozhodla přijmout bezpečnostní opatření, aby se chránila před dalším stalkováním. Byla jí přidělena policejní ochrana a do jejího bytu byly nainstalovány bezpečnostní kamery. Lucie také zvýšila svou opatrnost.

View this post on Instagram

A post shared by Lucie Borhyová (@lucie_borhyova)

Psychické dopady

Stalking má pro oběti závažné důsledky, a Lucie Borhyová není výjimkou. Tato situace výrazně ovlivnila její psychické i fyzické zdraví. Způsobil Lucii silný stres a úzkost. Neustálé hrozby a pronásledování jí způsobovaly noční můry a problémy se spánkem. Lucie začala trpět také depresí a ztrácet zájem o svou práci a běžné aktivity.

Neustálý strach a stres měly také fyzické dopady na Lucii. Trpěla častými bolestmi hlavy a únavou. Její imunitní systém byl oslabený a často onemocněla. Celkově se její fyzický stav výrazně zhoršil.

Co je to Stalking?

Stalking je forma obtěžování, při které pachatel systematicky sleduje a pronásleduje oběť. Stalker se často snaží zastrašovat a vytvářet pocit ohrožení u oběti.

Zdroj: Extra.cz