Policie našla novorozence pohozeného v popelnici v Novém Mexiku

Náctiletá matka byla obviněná z pokusu o vraždu poté, co policie našla její novorozené dítě v popelnici. Podle místních zpráv osmnáctiletá Alexis Avila opustila své vlastní dítě a pohodila ho ještě živé do odpadků v Novém Mexiku. Policie ji byla schopná identifikovat na základně záznamů z pouličních kamer, které ji přesně usvědčily z hrůzného činu.

Přivolaná policie našla dítě

Okolo dvacáté hodiny, 8. ledna, byla policie ve městě Hobbs v Novém Mexiku přivolaná na sídliště kvůli podezřelým zvukům. Když přijeli, našli novorozence v popelnici. Okamžitě mu poskytli první pomoc a poté dítě transportovali do nemocnice v Lubbocku v Texasu. Dítě je naštěstí stabilizované a v pořádku.

Jakmile Alexis lokalizovali, začali s výslechem. Během něj zjistili, že dítě porodila v jiné lokalitě než tam, kde dítě nakonec pohodila. Okamžitě byla zatčená a obviněná z pokusu o vraždu a týrání dítěte. V Novém Mexiku existuje zákon, který říká, že rodič může dítě opustit do 90 dní od porodu, pokud ho odloží do zdravotnického zařízení. V takovém případě nebudou rodiči pokládané žádné otázky a nebude nijak penalizován.

Čtěte také: Otevření sáčku s chipsy skončilo tragédií: Senior skončil v nemocnici s popáleninami na 75% těla!

https://en.newsner.com/

Jsou i jiné možnosti

Každý stát v Americe má svá vlastní pravidla, která určují, za jakých podmínek mohou rodiče beztrestně odložit své děti. Bohužel, jak se zdá, ne každý ví o takové možnosti. Proto se rodiče nechtěného dítěte často uchylují k tak otřesným možnostem, které mnohdy stojí dítě život. Prakticky denně se ve zprávách objevují titulky o tom, jak někdo nechal dítě v obchodním centru nebo jen tak venku.

Většina takových zákonů obecně dovoluje rodičům zůstat v anonymitě, ale největší problém bývá v tom, že matky nechtějí čelit odevzdání dítěte do rukou jiné osoby, a tak nechávají děti před dveřmi takových zařízení. V takovém případě se ale jedná o protizákonné jednání. Některé země začaly proto do zařízení umísťovat babyboxy, do kterých lze dítě vložit bez jakéhokoliv kontaktu s jinými lidmi.