David Hampl
6 června, 2019

Pes, nejlepší přítel člověka. Ano, pes je mnohdy opravdu nejlepším přítelem člověka. Hlavně ve chvílích, kdy se člověk cítí sám, dokáže takový domácí mazlíček opravdu pohladit po duši a pomoci zahnat osamělost. Jak je to ale s bojovými plemeny psů? Mnozí lidé mají z těchto plemen strach a vyhýbají se jim. Existuje totiž mnoho případů, kdy právě pes bojového plemena způsobil neštěstí. A to třeba přímo v rodině svého majitele. A co teprve, když takový pes zaútočí na malé dítě? V tu chvíli napadne většinu lidí zřejmě stejná myšlenka. Jsou ovšem situace, kdy za naštěstí nemusí zrovna pes, ale někdo úplně jiný. Někdo, od koho byste to vůbec nečekali.

Síla skutečného příběhu

Příběh, který se odehrál v Austrálii, není vymyšlený. Opravdu se stal a způsobil na veřejnosti velký poprask. Síla skutečných příběhů, které nakonec vyústí v překvapivý závěr, je totiž neskutečná a dokáže lidi pohltit natolik, že mnohdy i slza padne na tvář. Příběh byl zveřejněn na internetu jedním z pozorovatelů celé události, kterého dojala odvaha psa, jenž hrál v příběhu hlavní roli.

Příběh začíná

Jak už bylo řečeno, hlavní roli hrál pes. Konkrétně se jednalo o pitbula (tzv. bojové plemeno), které je na veřejnosti známé spíše jako agresivní. Jmenoval se Buddy a v tomto příběhu odehrál úplně jinou roli, než by někteří lidé zřejmě očekávali. Buddy se procházel se svým majitelem ve městě Moama po břehu řeky. Užívali si procházku, když v tom v dáli pes zpozoroval podivnou věc. V okamžiku se vytrhl svému majiteli z vodítka a rozběhl se neskutečnou rychlostí směrem k události.

Co se stalo a kam to běžel?

Zřejmě se ptáte, co se tak zvláštního přihodilo, že se pes zničehonic rozběhl neznámo pryč. Majitel psa zůstal jen hledět a pozoroval počin svého pejska. Kousek dál po břehu se totiž v tu chvíli jedna nespokojená matka, snažila utopit v řece své dva malé syny (5 a 9 let). Hrůza co? V tuto chvíli přichází na scénu náš pes.  Ve chvíli, kdy žena zpozorovala blížícího se psa, utekla pryč. Buddy neváhal a vrhl se za dětmi do vody, aby se pokusil je vytáhnout. Staršího, 9letého chlapce vytáhnul, ale mladšího se mu bohužel zachránit nepodařilo.

Nečekaný zvrat

V tu chvíli už na místo dorazil i majitel Buddyho a jakmile shlédl, co se stalo, ihned zavolal policii a začal staršímu chlapci poskytovat první pomoc. Nečekal ovšem co se za chvíli stane s jeho psem zachráncem. Jakmile dorazili na místo policisté a uviděli ležícího chlapce, vedle něhož seděl pes, bojové plemeno, ihned je napadlo, že za vše může právě pes. Nenechali si rozumně vysvětlit, co přesně se stalo, a že pes je vlastně hrdinou. Nekompromisně psa svázali a odvezli s sebou.

Návrat Buddyho

Vzhledem k tomu, že se jednalo o velké nedorozumění, majitel psa začal celou situaci řešit, neboť se bál, že policie nechá psa utratit. Nicméně získat psa zpět nebylo tak snadné. Bylo zapotřebí:

  • vysbírat až 50 000 podpisů, které potvrdili, že tento pes je nevinný
  • získat potvrzení od veterináře
  • napsat oficiální dopis, jenž celou událost vysvětlil

Vše se nakonec vysvětlilo a Buddy byl vrácen ke svému pánovi. Byl vyhlášen za hrdinu, a po ženě pátrá policie za pokus o dvojnásobnou vraždu. Tak pozor na předsudky!

Sdílejte článek