Ať už vás trápí jakékoli usazeniny či vodní kámen máme pro vás řešení. Pomocí tohoto receptu na skvělý přírodní domácí produkt bez škodlivých chemických sloučenin, které by se mohly odrazit na vašem zdraví. Pomocí tohoto domácího čisticího prostředku vyčistíte všechno, co se v koupelně nachází. Nejvíce jej využijete na čištění záchodové mísy, vany, sprchového koutu a umyvadla, ale můžete jej použít opravdu na cokoli. Čisticí prostředek je totiž univerzální. Všechny suroviny, ze kterých se prostředek skládá, seženete velmi snadno, a hlavně také levně.

Recept na čisticí prostředek

K vyrobení čisticího prostředku budete potřebovat 160 g jedlé sody, 60 ml vymačkané citronové šťávy, ½ litru jablečného octa a přidat můžete také 15-20 kapek libovolného esenciálního oleje, který koupelnu perfektně provoní. Pokud máte všechno nachystané, nic nebrání tomu, abyste se pustili do samotné výroby univerzálního čisticího prostředku.

Všechny výše zmíněné suroviny smíchejte ve větší míse. Možná vás překvapí, že směs bude vytvářet chemické reakce a začne např. šumět, což je naprosto v pořádku. Až budete mít všechny ingredience v jedné míse, nezapomeňte roztok důkladně promíchat a dohlédnout na to, aby se všechny sypké suroviny rozpustily

Až bude vše úplně rozpuštěné, přelijte směs do kanystru nebo do vhodného rozprašovače a můžete začít uklízet. Prostředek stačí v případě potřeby nastříkat na místo, které potřebujete vyčistit, a setřít. Zvládne perfektně vyčistit vodní kámen i rez, které rozpustí a lze je snadno setřít hadříkem. Kromě toho je tento čisticí přípravek také perfektním desinfekčním prostředkem, se kterým vyčistíte opravdu všechno. Nebojte se ho vyzkoušet i pro úklid běžného nábytku či kuchyně. Má univerzální použití a je vhodný na všechny povrchy interiéru. Vyrobte si svůj čisticí prostředek za zlomek prodejní ceny a pusťte se s chutí do úklidu, váš domov se bude blýskat.

Sdílejte článek