David Hampl
15 prosince, 2020

Na celém světě existují tisíce nadaných a talentovaných lidí, které ještě nikdo neobjevil. Není divu: účast v talentové soutěži vyžaduje od účastníků hodně odvahy. Zpívat si doma ve sprše je jedna věc. Dost se to ale liší vystupování na velkém pódiu před publikem, které sleduje každý váš krok, a nelítostnou porotou, která neodpustí ani tu nejmenší chybičku. Pastor Patrick George našel odvahu a přihlásil se do talentové soutěže America's Got Talent.

Pastor s nadváhou a nemístné poznámky Simona Cowella

Když se prostorově výrazný pastor objevil na pódiu a ohlásil, že bude vystupovat s gospelovým sborem, Simon Cowell, jeden z přísnějších porotců, si neodpustil uštěpačnou otázku: „A kde je máte? To jste je snědl?“, kterou narážel na zpěvákovu hřmotnou postavu. Pódium se nad porotcovou neomaleností bouřilo, nicméně soutěžící vzal celou situaci s humorem. Ironicky si olízl prsty a ignoroval Simonovu poznámku. Když ale prohlásil, že pracuje jako pastor, bylo i na Cowellovi vidět, že to na něj zapůsobilo a nejraději by svou hloupou narážku vzal zpět. Možná se začal bát, že za ni půjde do pekla.

Výkon gospelového sboru porotu jednomyslně nadchnul, uslyšeli čtyřikrát ano

Když Patrick zahájil své vystoupení, porotci i diváci se nestačili divit. Členky sboru s hlasy jako zvon se náhle začaly objevovat na bočních galeriích, na pódium přispěchalo dalších čtrnáct zpěváků a zpěvaček. Bez jakéhokoliv hudebního doprovodu předvedli neuvěřitelný výkon, ze kterého naskakovala husí kůže. Za nádherné provedení kostelního gospelu si vysloužili nejen nadšený potlesk a křik přihlížejících diváků, kteří hromadně vstávali ze svých židlí, aby demonstrovali svoje nadšení, ale také pozitivní pochvalné komentáře od všech čtyř členů poroty včetně původně skeptického Simona Cowella, který jistě litoval svých nevhodných vtípků.


Sdílejte článek