David Hampl
8 ledna, 2019

Když si všímáte lidí kolem sebe, dost možná narazíte na celou řadu zajímavostí, stejně jako odlišností. Dobré je zaměřit se také na jejich zápěstí. Velmi často zde najdete věc, kterou je červená šňůrka. Mnoho lidí si jí všimne, ale nakonec si řekne, že se jedná jenom o ozdobu, něco jako alternativu klasického náramku. Opak je ale pravou. Červený provázek na zápěstí má skrytou symboliku a je mnohem důležitější, než si lidí myslí.

Je nošený na levém zápěstí

Je to uniká? Rozhodně ano. Na první pohled se sice jedná o věc, která může být nepřehlédnutelná. Na druhý pohled se však jedná o něco, co je celkem důležité. Podívejte se na lidí ve svém okolí blíže. A to konkrétně na jejich zápěstí levé ruky. Právě to je ono místo, kde se daný červený provázek nosí. Rozhodně se nejedná o žádný moderní trend, kterých je dnes všude okolo více než dost. Jedná se o něco, co má i svůj historický význam, ze kterého nošení také vychází.

Původ v starém mystickém učení

Podívejme se do historie a na to, jaký má červená šňůrka na levém zápěstí vlastně původ. I zde můžeme být konkrétní, jelikož díky dochovaným pramenům jsou důvody nošení i účel známy. Tato symbolika vychází ze starého mystického a také židovského učení. To mnoho lidí dobře zná alespoň podle svého názvu. Ten zní – kabala. A právě červená šňůrka se stala jasnou a typickou symbolikou. Stačí s ní udělat jediné. Zavázat si ji na levé zápěstí a díky tomu může i v dnešní době přinášet ochranu tak, jako tomu bylo i v minulosti.

Trend nošení šňůrek odstartovaly známé osobnosti

Jak to už bývá, jako první se nošení červených šňůrek objevilo u známých osobností. Můžeme jenom spekulovat nad tím, zda chtěly ochranu, nebo se chtěly jenom zviditelnit. Každopádně došlo k tomu, že jich červenou šňůrku na levé ruce začalo nosit stále více. Mezi jednu z nejznámějších osobností rozhodně patřila Madonna. Tato světoznámá zpěvačka byla jednou s danou šňůrkou na ruce viděna a od té doby bylo jasné, že strhne lavinu. A to jak v tom, že lidé začnou nosit to samé, tak hlavně v tom, že se začnou sami aktivně zajímat, jaký je onen pravý důvod nošení. Ten je spojený s tím, že provázek má přinášet určitou formu ochranitelské, stejně jako nadpřirozené moci.

Proč si červený provázek na levé zápěstí uvázat?

Říkáte si, zda ano, nebo zda naopak ne? My doporučujeme jeho uvázání. Doporučuje to i samotné učení kabala. A to z důvodu, že právě z levé strany proniká do lidského těla to špatné. Proniká sem negativní energie z okolního prostředí, ale i od ostatních lidí. Jde o ruku, která přijímá. A právě díky červenému náramku mohou být všechny tyto negativní energie jednoduše zastaveny. Do lidského těla neprojdou a tak je člověk pod určitou ochranou před negativními vlivy.

Proč červená barva?

Nezapomínejme také na to, že důležité je nejenom místo nošení, ale je to také barva. Ta musí být za všech okolností červená. I to kabala předepisuje. Důvodem je to, že tato barva je energií Slunce, stejně jako je energií života. Tedy tou, která je nejdůležitější, která v lidském životě je. Kdo chce být ochráněn před zlými energiemi, ale také špatnou karmou, musí zvolit jak levou ruku, tak i červenou barvu provázku. Jiná barva nefunguje. Díky tomu je člověk jak chráněn, tak jsou minimalizovány i situace, kdy i on sám bude negativní.

Někteří nosí náramek na pravé ruce

Proč? Jde o špatné lidi, kterým nejde o to, aby byli chráněni a aby se chovali správně. Nošení na pravé ruce má symboliku v tom, že může lidem přilákat bohatství a úspěch. Takovým jde jenom o kariéru a bohatství a je jim jedno, jak se chovají a jak se o nich v jejich okolí mluví.

Sdílejte článek